SonTakip

Apple, Xiaomi tarafından geçildi! İşte rakamlar

Son günlerde markaların 2020 üçüncü çeyrek için satış istatistiklerinin gündem olduğunu görüyoruz. Akıllı telefon satışları için paylaşılan rapor …

Apple, Xiaomi tarafından geçildi! İşte rakamlar

Son günlerde markaların 2020 üçüncü çeyrek için satış istatistiklerinin gündem olduğunu görüyoruz. Akıllı telefon satışları için paylaşılan rapor ise şaşırtıcı bir sonuç ortaya koydu. Akıllı telefon pazarında Apple, Xiaomi tarafından geride bırakıldı. Telefon pazarının en büyük markası ise yine değişmedi ve en çok satan akıllı telefon markası unvanı Samsung tarafında kaldı.

Akıllı telefon pazarında lider yine Samsung olurken, Apple geriledi!

Apple tarafında tablet pazarında işler iyi giderken akıllı telefon için durum tersi oldu diyebiliriz. Akıllı telefon pazarında en büyük paya sahip üçüncü marka olan Apple, yerini kaybetti dördüncü sıraya düştü. Geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde yüzde 13 oranında pazar payına sahip olan Apple, toplam 41 milyondan fazla telefon sattığı bu çeyrekte ise yüzde 11.8 oranına geriledi. Xiaomi ise pazar payını yüzde 9.1 oranından yüzde 13.1’e yükseltti ve üçüncü sırayı kaptı.

En çok satan akıllı telefon markası unvanı sahibi ise yine Samsung oldu. Hatta firma hem satış rakamlarını hem de pazar payındaki büyüklüğünü artırdı. Şirket toplamda 80 milyondan fazla akıllı telefon satışı yaparken, pazar payını da yüzde 22.7 oranına yükseltti. Bu istatistikleri aşağıdaki tabloda da görebilirsiniz.

Samsung’u ise takip eden marka Huawei oldu. Hatta bir dönem bu raporun zirvesinde de yer alan marka; toplamda 51 milyondan fazla telefon sattı ve pazar payı oranı ise yüzde 14.7 seviyesinde oldu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası