Apple watchOS 9.5.1 güncellemesi yayınlandı! Peki yenilikler neler?

Apple Watch’lar için merakla beklenen watchOS 9.5.1 güncellemesi yayınlandı. Peki yeni güncelleme kullanıcılara neler sunuyor?

Apple watchOS 9.5.1 güncellemesi yayınlandı! Peki yenilikler neler?

Apple geçtiğimiz günlerde Watch akıllı saatleri için watchOS 9.5 güncellemesini yayınladı. Aradan kısa bir süre geçmesine rağmen bu gece Apple Watch kullanıcılarına yeni bir güncelleme bildirimi geldi. watchOS 9.5.1 olarak adlandırılan bu güncelleme aslında bir önceki güncellemede ortaya çıkan minik hataları düzeltiyor. İşte watchOS 9.5.1 güncellemesi ile ilgili detaylar…

Apple Watch’lar için watchOS 9.5.1 güncellemesi yayınlandı!

Apple’ın güncelleme için sürüm notlarına göre watchOS 9.5.1, Apple Watch için “iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri” içeriyor ancak bunların hangi hatalar olduğuna dair hiçbir ayrıntı yok. WatchOS 9.5 ile gelen yeşil ton hatasını hatırlarsınız. Bu hata daha öncesinde çözülmüştü. 9.5.1 bu hatanın tekrarlanmasını önleyecek bir düzeltme içeriyor olabilir.

Yeni güncellemeyi iPhone’unuzdan Apple Watch uygulaması üzerinden indirebilirsiniz.

  1. Uygulamayı açın,
  2. Genel kısmına gelin,
  3. Yazılım güncelleme seçeneğine tıklayın,
  4. Saatiniz otomatik olarak güncellemeyi indirecektir.

Hatırlatmakta fayda var. Güncellemeyi yapmadan önce saatinizin yüzde 50 üzerinde şarjı olduğuna, şarj cihazına bağlı olduğuna ve iPhone’unuza bağlı durumda olduğuna emin olun. Aksi takdirde güncelleme sırasında yaşanacak ufak bir aksilik saatinizin yazılımsal ayarlarını bozabilir.

watchOS 9.5 neler sundu?

Apple Watch’lara gelen watchOS 9.5 güncellemesi ile birlikte saatin sağlık ve spor kısmından daha verimli şekilde yararlanmaya başladı. Özellikle sporla ilgili olan kısımda yapılan düzeltmeler ile birlikte saatin sağlık ve spor uygulamaları daha stabil ve doğru şekilde çalışmaya başladı.

Siri desteği getirilen Apple Watch’larda bazen bu özellik tam olarak doğru çalışmıyordu. Bu konunun üzerinde eğilen Apple watchOS 9.5 güncellemesi ile saatlerdeki Siri özelliğini geliştirdi. Yani daha stabil ve doğru şekilde çalışan bir asistan saatin içerisinde yer aldı.

Saatin aktivite ve müzik kontrolleri de bu güncellemeden nasibin aldı. Her iki özelliğin daha akıcı bir şekilde çalışmaya başladığı görüldü. Bu sayede kullanıcıların Apple Watch deneyimi geliştirilmiş oldu. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası