SonTakip

Apple CEO’su açıkladı: İşte en popüler iPhone modeli

Apple CEO’su Tim Cook en popüler iPhone modelini açıkladı. 2021’in ikinci mali çeyreğinde en çok tercih edilen cihazın iPhone 12 olduğunu dile …

Apple CEO’su açıkladı: İşte en popüler iPhone modeli

Apple CEO’su Tim Cook en popüler iPhone modelini açıkladı. 2021’in ikinci mali çeyreğinde en çok tercih edilen cihazın iPhone 12 olduğunu dile getiren yönetici, diğer dikkat çeken telefonlarından da söz etti.

Standart iPhone 12 modeli, 2020’nin sonlarında satışa çıktığından bu yana halen daha popülaritesinden eser kaybetmedi. Apple şimdilik bu cihazın kaç birim satıldığını söylemedi. Ancak cihaz en sevilen Apple telefonu oldu!

Kullanıcılar en çok iPhone 12’yi seviyor

Tim Cook hem satış hem de kullanıcılardan aldıkları geri dönüşlere göre en sevilen cihazlarının standart iPhone 12 modeli olduğunu açıklarken; aynı zamanda iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinin de halen yüksek oranda talep edildiğini dile getirdi.

Apple geçen hafta düzenlediği Spring Loaded etkinliğinde iPhone 12 ve 12 Mini için yeni renk seçeneği getirmişti. Şirketin bu seçeneği standart sürüm için yayınlaması gayet anlaşılır ve makul bulundu. Fakat satışları oldukça düşen “mini” sürümüne bu opsiyonun gelmesi herkesi şaşırttı.

Apple CEO’su iPhone 12 mini’den hiç bahsetmedi

Toplamda 4 farklı modelden oluşan iPhone 12 serisi Apple’a ciddi gelirler kazandırdı. Fakat ailenin en küçük üyesi olan “mini” modeli ne yazık ki piyasada yeterince başarı sağlayamadı. Şirketin CEO’su Tim Cook serinin üç ana telefonunun ne kadar başarı sağladığından uzun uzadıya bahsetti. Fakat sözü bir türlü iPhone 12 mini’ye getiremedi.

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan raporlara göre Apple 2021’in ilk yarısı için iPhone 12 mini üretimini yüzde 70 oranında düşürme karar aldı. Şirketin en ucuz 5G bağlantı destekli telefonu için işler pek de iyiye gitmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası