SonTakip

Apple Watch Series 6 için ücretsiz onarım programı başladı

Daha önce iPhone, MacBook, iPad gibi ürünlerinde yaşanan birtakım sorunlar için ücretsiz onarım programı başlatan Apple, şimdi de Apple Watch …

Apple Watch Series 6 için ücretsiz onarım programı başladı

Daha önce iPhone, MacBook, iPad gibi ürünlerinde yaşanan birtakım sorunlar için ücretsiz onarım programı başlatan Apple, şimdi de Apple Watch Series 6 modelinde siyah ekran sorunu olduğunu kabul etti.

2020’de piyasaya sürülen Apple Watch Series 6 yaklaşık iki yıldır ekranın aniden karardığı yönünde şikayetlerle gündeme geliyor. Şirketin destek forumlarında paylaşılan kullanıcı yorumlarına göre, cihaz yeniden başlatıldıktan sonra bir süreliğine sorunsuz çalışmaya devam etse de, kalıcı bir çözüm getirilememişti.

Apple Watch Series 6 ekranı ücretsiz onarılacak

Apple, konuyla alakalı web sitesinde yayınladığı duyuruyla sorunun Nisan 2021 ile Eylül 2021 arasında üretilen 40 mm Apple Watch Series 6 modelinde görüldüğünü belirtti. Bu kapsamda harekete geçen şirket, siyah ekran sorunundan muzdarip olanlara ücretsiz teknik destek sağlayacağını duyurdu.

Apple Watch Series 6’da sorun yaşıyorsanız, ücretsiz onarım programı için başvurmadan önce akıllı saatinizin uygunluk durumunu kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için şirketin ücretsiz teknik servis desteği sayfasına girip Serial Number kısmına cihazınızın seri numarasını yazın ve “Submit” butonuna tıklayın.

Akıllı saatinizin programa uygun olduğu tespit edilirse, doğrudan Apple’dan veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısından ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Türkiye’de, biri geçen sene Bağdat Caddesi’nde açılan ve tamamı İstanbul’da olan 3 tane Apple Store var. Başka bir ilde yaşıyorsanız, yetkili servis sağlayıcılara başvurabilirsiniz.

Unutulmaması gerekenler

Apple, ücretsiz onarım programından faydalanmak isteyen Apple Watch Series 6 kullanıcıları için şu bilgileri paylaştı:

  • Apple, onarımı kısıtlama veya ürünün satın alındığı ülke ya da bölgeyle sınırlama hakkını saklı tutar.
  • Dünya genelindeki bu Apple programı, Apple Watch’unuzun standart garanti kapsamını genişletmez. Tüketiciyi koruma yasaları kapsamındaki haklarınız bu programdan etkilenmeyecek.
  • Bu program etkilenen Apple Watch Series 6 aygıtını kapsar ve birimin ilk perakende satış tarihinden sonraki 2 yıl boyunca geçerlidir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası