SonTakip

Apple Music: Dolby Atmos Uzamsal Ses nasıl etkinleştirilir?

Apple, Apple Music kataloğundaki şarkıları dinlerken daha zengin, daha sürükleyici bir ses sahnesi oluşturmak için Dolby Atmos kullanan Apple …

Apple Music: Dolby Atmos Uzamsal Ses nasıl etkinleştirilir?

Apple, Apple Music kataloğundaki şarkıları dinlerken daha zengin, daha sürükleyici bir ses sahnesi oluşturmak için Dolby Atmos kullanan Apple Music aboneleri için yeni bir uzamsal ses özelliğini kullanıma sundu.

Uzamsal Ses nasıl etkinleştirilir?

Uzamsal Ses ve Dolby Atmos etkinleştirildiğinde, müziğin sanki yanınızda canlı bir şekilde çalınıyormuş deneyimi hissediyorsunuz. Aşağıdaki adımlar ile, Apple Music aboneliği olan herhangi bir iOS cihazında yeni ses özelliğini nasıl kontrol edeceğinizi ayarlayabilirsiniz:

  1. iPhone veya iPad cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Müzik ayarını açın.
  3. Ses > Dolby Atmos ayarını açın.
  4. Otomatik, her zaman açık veya kapalı seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçin.

Artık Dolby Atmos‘u etkinleştirdiğinize göre, daha sürükleyici bir ses deneyiminin keyfini çıkarabileceksiniz. Apple Music, Dolby Atmos parçalarını en yeni iPhone, iPad ve Mac‘lerin yerleşik hoparlörlerinde olduğu gibi H1 veya W1 çipli tüm AirPods ve Beats kulaklıklarda kullanılabilecek.

Uygulama arayüzünde bulunan logoya bakarak Apple Music’teki hangi parçaların ses efektini desteklediğini kontrol edebilirsiniz. Apple, düzenli olarak yeni Dolby Atmos parçaları eklemeyi planlıyor ve derlenmiş bir Dolby Atmos çalma listesi seçkisi de sunacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası