Apple, ChatGPT rakibi yapay zeka geliştiriyor! Siri’ye ne olacak?

Apple AR/VR odaklı yapay zeka geliştirecek mühendis arıyor. Siri’nin geri planda kalmasına yönelik ilk adımlar atılıyor.

Apple, ChatGPT rakibi yapay zeka geliştiriyor! Siri’ye ne olacak?

Apple, AR/VR ve yapay zeka alanlarında önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Şirket tarafından açılan son iş ilanları, Apple’ın “en gelişmiş cihazlarında” kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için üretken yapay zeka alanında çalışacak mühendisleri arıyor. Bu, özellikle ChatGPT gibi araçların Siri’yi sollamasından sonra dikkat çekiyor.

Apple, AR/VR için yapay zeka geliştirecek mühendisler arıyor

Apple, üretken yapay zekanın ürün ve hizmetlerinde devrim yaratacağını düşünüyor. Learning Technology (Öğrenim Teknolojisi) Grubu için birtakım yeni iş ilanları açıldı. Bu ilanlar başlıca AR/VR ve yapay zeka teknolojilerine odaklanıyor.

Apple, mühendislerin özellikle AR ve VR alanlarında şirketin teknolojilerinden yararlanan uygulamalar geliştirmelerini istiyor. Üretken yapay zekaya yapılan vurgu, Apple’ın yapay zekaya yönelik atacağı adımları da gösterir nitelikte.

Apple bir süre önce sanal dünya ile gerçek nesneleri birleştiren MR teknolojisine sahip bir gözlük üzerinde çalıştığı iddialarına yanıt verdi. AR/VR odaklı olacak yeni nesil cihaz, WWDC 2023 kapsamında görücüye çıkabilir. Teknoloji devi, çeşitli VR gazetecilerini ve mühendislerini etkinliğe davet etti.

AR ve VR’a ek olarak, Apple’ın yapay zeka alanındaki yatırımları, Apple Car projesiyle de bağlantılı olabilir. Apple, makine öğrenimi uzmanlarından oluşan bir ekiple otonom teknolojiler üzerinde çalışmak istiyor.

Siri’nin geleceği ise bu konuda belirsiz. Büyük bir güncellemeyle üretken yapay zekanın Siri’ye entegre edileceğine dair iddialar bulunuyor. Yeni bir asistanın da duyurulabileceğini unutmamak gerekiyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası