Anime hayranları üzgün! Popüler platform kapatıldı

Anime izleme platformlarından biri olan Animeflix, operasyonlarını kapattığını açıkladı. İşte detaylar.

Anime hayranları üzgün! Popüler platform kapatıldı

Anime dünyası büyüdükçe platform sayısı da genişliyor. Kullanıcılar ise bu durum korsan sitelerden anime izleyerek çözüyor. Ancak dünya çapında sevilerek takip edilen bir anime web sitelerinden biri kapatıldı. Animeflix için yasaklama kararı verildi.

Animeflix, operasyonlarını devre dışı bıraktı

İnternetteki en büyük anime kaynaklarından biri olan Animeflix, resmi olarak kapandığını açıkladı. Stüdyo ve üreticilerden yasal baskıyla karşı karşıya kaldığını söyleyen platform, herhangi bir uyarıda bulunmadan çevrim dışı hale getirildi ve faaliyetlerini durdurdu.

Geçtiğimiz süreçte milyonlarca izleyiciye ulaşan Animeflix’in Discord’da 35 binden fazla üyeye sahip olduğu biliniyor. Toplulukta yapılan son duyuruda ise platformun kapatıldığı ifade edildi. Ayrıca yeniden açılma ihtimali de bulunmuyor.

Discord sunucusuna gönderilen mesajda platform, kullanıcılara yıllardır verdikleri destek için teşekkür etti. Açıklamada, “Dikkatlice düşündükten sonra hizmetimizi kapatmaya karar verdik” ifadeleri kullanıldı. Ani kapanmaya ilişkin yasal ayrıntıların belirsiz olduğunu belirtelim.

Dizi platformu, geçen yıldan bu yana korsanlıkla mücadele komisyonu ACE (Sahtecilikle Mücadele Eğitimi) tarafından hedef alınıyordu. Geçtiğimiz aylarda ise platformun alan adı dahil olmak üzere korsancılık yapan web sitelerine takip kararı verildi.

Bu, telif hakkı sahiplerinin korsan siteler tarafından kullanılan yeni alan adlarının engellenmesine olanak tanıdı. Animeflix farklı alan adlarıyla yeniden ortaya çıkabilse de yasal baskılardan kurtulamadı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası