SonTakip

AMD Radeon RX 6700 XT tanıtım tarihi belli oldu

28 Ekim tarihinde RX 6000 serisi ekran kartlarını tanıtan AMD, RDNA2 mimarisine geçiş yaptı. Yeni mimari ile özellikle watt başına düşen …

AMD Radeon RX 6700 XT tanıtım tarihi belli oldu

28 Ekim tarihinde RX 6000 serisi ekran kartlarını tanıtan AMD, RDNA2 mimarisine geçiş yaptı. Yeni mimari ile özellikle watt başına düşen performans tarafında büyük artış yaşayan kartlar, rakibi NVIDIA’ya göre güç tüketimi konusunda daha iyi bir konuma sahip oldu. Tanıtılan üç kartın haricinde uzun zamandır beklen Radeon RX 6700 XT için de açıklama yapan AMD, kartın tanıtım tarihini belirtti.

AMD, RX 6700 serisi ile RTX 3060 ve 3060 Ti‘a rakip olmayı planlıyor.

Radeon RX 6700 XT tanıtım AMD tarafından açıklandı

Uzun zamandır beklenen RX 6700 XT için Twitter‘da yeni bir duyuru yapan AMD, 3 Mart tarihini işaret etti. 3 Mart Çarşamba günü Türkiye saati ile akşam 19:00’da tanıtılacak olan kart, orta-üst seviyede AMD’nin elini güçlendirecek. Çift fanlı soğutma tasarıma sahip ekran kartı, abilerinin aksine 3 fanlı tasarımı kullanmıyor.

Navi 21 GPU‘sunu kullanacak olan ekran kartı, büyük ihtimalle 12 GB GDDR6 VRAM ile kullanıcıların karşısına çıkacak. RX 6000 serisi kartlarda olduğu gibi donanım destekli ışın izleme ve AMD FidelityFX özelliklerinden yararlanacak olan ekran kartı, 2560 adet stream processor (NVIDIA tarafındaki karşılığı CUDA çekirdeği) ile geliyor.

3x DisplayPort ve 1x HDMI çıkışlarına sahip ekran kartı, USB-C girişine sahip değil.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası