Almanya Tesla kullanıcılarını uyardı!

Almanya ulaştırma bakanlığı, geçtiğimiz aylarda kazalarıyla öne çıkan Tesla araçların sahiplerini uyararak araçların dikkatli kullanılmasını belirtti.

Almanya Tesla kullanıcılarını uyardı!

Sahip olduğu üstün otonom sürüş özellikleriyle ön plana çıkan Tesla markası, geçtiğimiz aylarda yaşanan kazalar sonucunda gündemden uzun süre düşmemiş ve hem firma hemde ülkelerde araştırma konusu olmuştu. Almanya ulaştırma bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Tesla marka araç sahiplerine mektup yolladı.

Potansiyel tehlike taşıyor

Almanya ulaştırma bakanlığı, kullanıcılara yolladığı mektupta Tesla’nın otopilot sisteminin potansiyel tehlike taşıdığını belirtti.

Mektupta aynı zamanda otopilot sisteminin sadece bir yardım sistemi olduğu belirterek her zaman şöförün tam dikkatini sürdürmesi gerektiği belirtilmiş. Almanya ulaştırma bakanlığının kullanıcılara yaptığı bu açıklamayı Tesla’da kullanıcılara yapsa da, halen kullanıcılar bu durumu dikkate almayarak otopilot sisteminin tamamen kullanıcıdan bağımsız bir sistem olduğunu varsayarak araçlarını sürüyorlar.

Geçtiğimiz aylarda birden fazla kaza olmuştu

İlk önce Mayıs ayında, daha sonra da Temmuz ve Ağustos ayında kazalara karışan araçların karışmasında ki sebebin otopilot sisteminin olup olmadığı halen henüz belli değil.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/almanya-tesla-kullanicilarini-uyardi-76066

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası