SonTakip

140 milyonluk Bugatti Centodieci ilk sahibine ulaştı!

Bugatti Centodieci tanıtımının üzerinden yaklaşık 3 yıl geçmesinin ardından sonunda üretim bandından indi. Bu oldukça özel otomobilin ilki …

140 milyonluk Bugatti Centodieci ilk sahibine ulaştı!

Bugatti Centodieci tanıtımının üzerinden yaklaşık 3 yıl geçmesinin ardından sonunda üretim bandından indi. Bu oldukça özel otomobilin ilki sahibine ulaşmış durumda. Centodieci’nin yeni sahibi aynı zamanda aracın atası olarak da nitelendirebileceğimiz Bugatti EB110 GT’ye de sahip. Bu durum ortaya oldukça güzel görüntüler çıkarıyor.

Her Centodieci birbirinden farklı olacak

Üretilecek 10 adet Bugatti Centodieci’nin ilki olan otomobil sahibinin EB110 GT’sine uyumlu olarak mavi renk ile yeni evine ulaştı. Bu renk aynı zamanda markanın imzası niteliğini de taşıyor. Centodieci, EB110 GT ile uyum yakalaması adına gümüş renkli jantlara da ev sahipliği yapıyor.

Aracın sahibinin dışarıda olduğu gibi içeride de mavi rengi tercih ettiğini görüyoruz. Mavinin tonlarının kullanıldığı iç mekanda yine EB110 GT’ye göndermede bulunan detaylar göze çarpıyor. Kapitone döşemeler de bu detaylardan bir tanesi. Centodieci’nin iç mekanının üretiminin yaklaşık 16 hafta sürdüğünü de hatırlatmakta yarar var.

Mevcut Bugatti Chiron temeli üzerinde yükselen Centodieci, birçok noktada bu otomobilden ayrılıyor. Tamamen yeni bir otomobil olmamasına rağmen 50 bin kilometrelik teste tâbi tutulması bile Bugatti’nin bu araca ne kadar büyük önem verdiğinin kanıtı niteliğinde.

Bugatti’nin 10 adet ile sınırlandırdığı Centodieci’nin üretiminin bu yıl içerisinde bitmesi bekleniyor. 8 milyon dolar (yaklaşık 140 milyon TL) değerindeki bu araçların her biri sahibine özel detaylar ve renklerle süsleniyor. Bugatti, müşterinin isteğine göre aracın rengini, döşemelerini değiştiriyor ve karbon fiber parçalarla donatıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası