SonTakip

1 milyar indirmeye ulaşan ilk film oyunu

Filmden esinlenerek yapılmış olan ve bir milyar indirmeye ulaşan Minion Rush oyunu alanında bir ilki başardı. Sürekli içerik eklemeleriyle …

1 milyar indirmeye ulaşan ilk film oyunu

Filmden esinlenerek yapılmış olan ve bir milyar indirmeye ulaşan Minion Rush oyunu alanında bir ilki başardı. Sürekli içerik eklemeleriyle güncel tutulan yapım, oyuncuların ilgisini kaybetmemesine sebep oluyordu. Gameloft bu durumu kutlamak için bir de özel etkinlik duyurdu.

Pokemon Go ve PUBG Mobile‘ın arasına girdi

Deadline tarafından dün, bir mobil oyun olan Minion Rush‘ın, tüm platformlarda bir milyar indirmeye ulaştığı belirtildi. İndirme sayısı itibariyle Minion Rush, bir milyar indirme sayısına ulaşan ilk filme dayalı oyun oldu. Aynı zamanda, Pokemon Go ve PUBG Mobile dahil olmak üzere bir milyardan fazla indirme ile diğer büyük oyunların arasına katılmış oldu.

Minion Rush ilk olarak 2013 yılında geliştirici Gameloft tarafından Illumination, Universal Games ve Digital Platforms ile işbirliği içerisinde piyasaya sürüldü. Oyun yedi yılı devirmiş olmasına rağmen, her şeyi taze tutmak için sürekli olarak güncellemeler ve içerikler alarak hayranları arasında popüler olmaya devam ediyor.

Oyun, tamamlanması gereken birçok farklı görevin yanı sıra toplanacak farklı Minyonlar, kostümler ve güçlendirmeler ile sonsuz bir koşu etrafında dönüyor. Oyuncular elde edilen istatistiklere göre, bugüne kadar 216 milyar mil koştular ve toplamda 3.4 milyar saat Minion Rush oynadılar.

Gameloft, 1 milyar indirmeyi kutlamak için yeni bir ‘Kutlama Etkinliği‘ ismini verdiği etkinlik başlattı. Bu etkinlik süresince, oyuncular 33 milyar adet muz toplayabilirse özel bir kostüm açılıyor. Etkinlik aynı zamanda, iki yeni oynanabilir minyon olan Minion Bob ve Stuart‘ın geleceğinin de haberini oyunculara iletiyor.

Illumination kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri, “Bu olağanüstü dönüm noktası, bu franchise’ın gücünün, uzun ömürlülüğünün, Gameloft ve Universal’daki ekiplerle yakın işbirliğimizin kanıtıdır.” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası