YouTube Music kullanıcıları sevindirecek adımı attı

  • 06 Şubat 2020
  • 146 kez görüntülendi.
YouTube Music kullanıcıları sevindirecek adımı attı

YouTube Music şarkı sözleri özelliğiyle kullanıcıları sevindirecek. Kullanılmaya başlanacak özellik sayesinde YouTube Music kullanıcıları, dinlediği şarkının sözlerini uygulama ekranında görüntüleyebilecek. Ancak özellik şu anda bazı kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.

YouTube‘un elde ettiği gelir ve sahip olduğu abone sayısı geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Başarıyı devam ettirmek isteyen Google, uygulamalarını daha kullanışlı hale getirerek, yeni abonelikler elde etmeyi amaçlıyor.

Google, YouTube’dan ne kadar kazandığını açıkladı

Google’ın 1.65 milyar dolar karşılığında 2006 yılında YouTube’u satın almasının üzerinden 14 yıl geçti. Google YouTube reklam gelirini ilk kez açıkladı. İşte Google’ın elde ettiği kazanç!

YouTube Music şarkı sözleri şimdilik tek platformda

YouTube ve onun müzik uygulaması üzerinde çalışmaları devam ettiren Google, Android kullanıcılarına özel olarak bu özelliği hayata geçirdi. Henüz denemelerin yapıldığı özelliğin yakın zamanda da iOS cihazlarda kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. 20 milyondan fazla aboneye sahip olan müzik uygulamasının, rakipleri karşısında güçlenmesi için Google elinden geleni yapıyor.

Şarkı çalışıyorken, şarkı hakkında daha fazla bilgiyi almak için dokunulan üç noktaya tıklayınca, şarkı sözleri de gösterilecek. Ayrıca bu kısımda şarkı hakkında detaylı bilgi, albüm ve sanatçı sayfasına ulaşan bağlantılar yer alıyor.

Şarkı sözlerini gösteren bölümün tasarımı da albüm renklerine göre şekillenecek. Böylelikle her albümün kendine has arka plan rengi olacak.

Şarkı sözlerinin gösterimi henüz her şarkı için geçerli değil. Yakın zamanda YouTube Music‘te bulunan şarkıların büyük bölümü için bu özelliğin kazandırılması hedefleniyor.

Özelliği kullanmak için YouTube Music Android sürümü 3.51‘i kurmak yeterli olacak.

https://shiftdelete.net/youtube-music-kullanicilari-sevindirecek-adimi-atti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri