Windows 10 reklamları kaldırma işlemi ile gündemde

  • 24 Aralık 2019
  • 123 kez görüntülendi.
Windows 10 reklamları kaldırma işlemi ile gündemde

14 Aralık 2019 tarihinde Windows 10 adına tema ve logo değişikliği kararı alan Microsoft, bu sefer kullanıcıları üzen bir açıklama yaptı. Yazılım şirketine Windows 10 reklamları için iletilen binlerce talep, ne yazık ki olumlu karşılanmadı.

Windows 10 teması ve logosu yenileniyor

Özellikle pencere ve logo tasarımları konusunda sınıfta kalan Windows, kullanıcıları dinlemişe benziyor. Microsoft tarafından yapılan açıklamayla göre, Windows 10 teması ve logosu yenileniyor.

Windows 10 reklamları kaldırma meselesi ile gündemde

Başlat menüsünde, kilit ekranında, canlı kutucuklarda ve başlat menüsünde yer alan bazı uygulamalarda yer alan reklamlar, birçok kullanıcı tarafından eleştiriliyor. Microsoft, istenmeyen bu reklamların kaldırılamayacağını öne sürdü.

Reklam destekli uygulamalar mevzusunda geri adım atmayan Microsoft, kullanıcıların bu reklamlardan kurtulamayacağını açıkladı. Kısacası Outlook ve e-posta servisi için yayımlanan gösterimler, hiçbir yere gitmiyor.

Geri dönüşü olmayan bu karar, takvim uygulamasında gösterilen tanıtımları da kapsıyor. Kullanıcılar hangi e-posta adresini kullanırsa kullansın reklamları kapatamayacak. Sanal dünyanın bazı kuralları hiç değişmeyecek gibi duruyor.

Kasım güncellemesinin hatalı çıkması yüzünden sıkça eleştiri oklarının hedefi olan Microsoft, yine aynı uygulamaya maruz kalacak. Microsoft’a göre gösterilen bu reklamlar kullanıcılar için oldukça yararlı. Peki siz bu konuda ne düşnüüyorsunuz?

https://shiftdelete.net/windows-10-reklamlari-kaldirma-islemi-ile-gundemde

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri