Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Uzay Kampı için iki Türk öğrenci ABD’ye gitti!

  • 24 Mart 2019
  • 259 kez görüntülendi.
Uzay Kampı için iki Türk öğrenci ABD’ye gitti!

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 41 ülke her yıl Huntsville, Alabama‘da bulunan ABD Uzay ve Roket Merkezi’ne öğrenci yolluyor. Buraya giden öğrenciler, iki haftalık program kapsamında bilim ve teknolojiye dair birçok yeni şey öğreniyor. Aynı zamanda bu alanlarda kariyer yapmaya teşvik ediliyor.

Yeni SpaceX projesi ile uçuş süreleri kısalıyor!

Tesla CEO’su Elon Musk bu kez de uçak yolculuğuna el attı. Yeni SpaceX projesi ile 9 saatlik yolculuklar inanılmaz şekilde kısalacak. İşte SpaceX Starship projesinin detayları…

Uzay Kampı için ABD’ye gittiler!

16-18 yaş arasında öğrencileri ağırlayan ABD’deki programa bu yıl da ülkemizde iki öğrenci gitti. Akademiye katılan Işık Baran Şandan (16) ve Alp Yurter (16), kendi okullarındaki STEM projelerine olan ilgilerini ve tutkularını destekleyecek deneyimlerle ülkemize dönüş yaptı.

Öğrenciler program kapsamında astronot simülasyonları, uzay mekiği görevleri ve ay yürüyüşü eğitimleri alıp; roket yapımı, kodlama ve test etme gibi çeşitli ekip oluşturma zorluklarını deneyimleyerek STEM liderlik becerilerini geliştirdi. Ayrıca, dijital becerilerini geliştirebilmek adına bilgisayarla düşünme yöntemini ve bilgisayar bilimlerini de kullandı.

Honeywell’in yönettiği burs programından dönen iki Türk lise öğrencisi, edindikleri deneyimi ‘Hayatlarının en iyi haftası’ olarak tanımladı. Hem öğrenip hem de eğlenen gençler programla birlikte uzaya bakış açılarının da değiştiğini söyledi.

https://shiftdelete.net/uzay-kampi-icin-iki-turk-ogrenci-abdye-gitti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri