Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı uygulaması hazır!

  • 09 Temmuz 2018
  • 116 kez görüntülendi.
Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı uygulaması hazır!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı bünyesindeki 300 hava kalitesi ölçüm istasyonu üzerinden elde edilen sonuçların öğrenilebileceği yeni bir Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı uygulaması geliştirilmiş durumda.

E-ticaret siteleri için Güven Damgası geliyor!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, elektronik ticaret siteleri için Güven Damgası vererek tüketici güvenle online alışveriş yapmasını sağlayacak. Peki, Güven Damgası nedir ve Güven Damgası nasıl alınır?

Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı uygulaması hazır!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kullanıcıların yaşadıkları bölgenin hava kalitesi değerlerine anlık olarak erişim sağlamalarını mümkün hale getirecek yeni bir uygulamaya imza attı. Hali hazırda www.havaizleme.gov.tr adresi üzerinden erişilebilen Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı ölçüm sonuçlarına artık akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamalar üzerinden de bakılabilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, uygulamanın Android için hazır olduğunu iOS çalışmalarının ise tamamlandığını ve çok yakında indirilebilir hale geleceğini ifade ediyor. Türkiye genelinde hava kalitesi verilerinin izlenebileceği uygulama ile konumunuza en yakın ölçüm istasyonunun ölçüm değerleri öğrenilebilecek. Ek olarak, güncel hava kalitesine göre aktivite önerilerinin görüntülenmesi sağlanıyor. Ölçüm istasyonu ile ilgili fotoğraf ve konum bazlı bildirim gönderilmesinin de uygulama ile sunulduğu ifade ediliyor.

Devlet hizmetlerinin yüzde 86’sı artık E-Devlet üzerinde!

E-Devlet son zamanlarda hizmet ağını genişleterek, birçok açıdan devletin sunduğu hizmetleri, internet bağlantısı kullanarak kolayca görmemizi sağlıyor.

Uygulamanın önemli bir özelliği daha bulunuyor. Bu özellik ile uygulamayı kullananlar bulunduğu bölgenin hava kalitesi değeri ile ilgili merak ettiklerini uygulama üzerinden Bakanlığa anında iletebilecek. Hava kalitesi değerlerinin Avrupa Birliği normlarına göre değerlendirildiğin de altı çiziliyor. Öztürk tarafından izleme istasyonları sayısının 2018 yılı sonuna kadar 300’den 330’a çıkartılacağı da paylaşılmış durumda.

Android için Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı uygulamasını Google Play üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/ulusal-hava-kalitesi-izleme-agi-uygulamasi-hazir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri