Nikola Badger tanıtıldı! Cybertruck’a büyük rakip!

  • 11 Şubat 2020
  • 209 kez görüntülendi.
Nikola Badger tanıtıldı! Cybertruck’a büyük rakip!

Sıfır emisyonlu araçlar üretmeye odaklanan Arizona merkezli bir şirket olan Nikola Corporation, Badger isimli yeni aracı ile Tesla, Rivian, Ford ve General Motors gibi markalara rakip oldu. Peki, Nikola Badger özellikleri neler?

Tesla Cybertruck özellikleri ve fiyatı!

Tesla CEO’su Elon Musk bir kez daha sahneye çıktı ve ilk elektrikli pick-up modeli Cybertruck’ı tanıttı. İşte sıra dışı tasarımı ile dikkat çeken aracın detayları: Tesla Cybertruck özellikleri ve fiyatı!

Nikola Badger özellikleri

Her şeyden önce Badger’in tamamen elektrikli olmadığını belirtmeliyiz. Yeniden doldurulabilen bir tanktan alınan hidrojen motorlara güç vermek için elektriğe dönüştürülüyor. Bataryalar ile bu sistem harmanlamış durumda.

Yaklaşık 3 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkabileceği belirtilen Badger, 900 beygir gücünde olacak. Hidrojen tankı tam dolu haldeyken 965 km menzile sahip olan araç, sadece bataryaları kullanarak ilerlediğinde 480 km menzil sunacak.

İlk akıllara gelen soru hidrojen ihtiyacının nereden karşılanacağı. Tesla gibi üreticilerin şarj istasyonu yatırımı ile benzer şekilde Nikola yüzlerce hidrojen istasyonu kurmayı planlıyor.

Üretim tesisi kurmayı düşünmeyen Nikola başka bir markadan yardım alacak.

Bu marka henüz bilinmezken, aracın maliyetinden bahsedilmedi. Elektrikli araçlar içten yanmalı araçlara kıyasla biraz daha yüksek bir fiyata sahip, buna hidrojen yakıt hücresinin karışması fiyat konusunda endişelere neden oluyor.

Yüzde 50 eğimde bile tırmanabilen konsept aracın 5900 mm uzunluğa ve 1850 mm yüksekliğe sahip olduğu açıklandı. 2160 mm genişliğe sahip olan aracın kasa genişliği ise 1560 mm. Nikola şu anda konsept olarak duyurduğu bu aracın fiyatını henüz belirlemedi.

https://shiftdelete.net/nikola-badger-tanitildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri