NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanları mutlu!

  • 18 Haziran 2019
  • 145 kez görüntülendi.
NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanları mutlu!

NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanlarından güzel haberler gelmeye devam ediyor. Zira Mars 2020 keşif aracı, Kızıl Gezegen’in zorluklarıyla baş edebilecek bir seviyeye gelmiş gibi görünüyor. Gözüpek aracın gözüpek takımı, yapım aşamasının gayet verimli geçtiğini söylüyor.

NASA uzay istasyonu turizm merkezi olacak

NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanları son derece mutlu!

Ülkemizde de oldukça ilgi gören Mars 2020 projesi, insanlığın en büyük atılımlarından biri haline geldi. Bu rüyayı gerçekleştirilebilmek adına bütün gücüyle çalışan ekipler, tarihi bir tasarının altına imzalarını atmış bulunuyorlar. Yetkililer, bu bağlamda, gezginci makinenin uzaktan algılama sisteminin çalışmalarını Haziran ayının başında tamamlamıştı.

NASA’nın Mars 2020 aracına eklenen uzaktan algılama yazılımı, uydu veya yüksekten uçan uçaklarla Dünya’nın taranmasını sağlayarak onun hakkında çeşitli bilgilerin toplanmasına yarıyor. Keşif aracının önümüzdeki yıl aktif edilmesi ve 2021’in başlarında Mars’a ulaşması bekleniyor. Bu projedeki ilk görev, kaya ile toprak numunelerinin toplanması ve bunların, daha sonra geri alınıp kullanılması şartıyla, saklanması olarak belirlendi. Son olarak, ekipteki kişilerin mutlulukları gözlerinden okunuyor.

https://shiftdelete.net/nasa-mars-2020-kesif-araci-calisanlari-mutlu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri