Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Microsoft, Windows 7 kullanıcılarını uyardı!

  • 25 Mart 2019
  • 204 kez görüntülendi.
Microsoft, Windows 7 kullanıcılarını uyardı!

Hala birçok bilgisayarda yüklü olan Windows 7 için kötü haber geldi. Microsoft, bu işletim sistemine güvenlik güncellemeleri vermeyi yakında keseceğini tekrar hatırlattı. İşte Windows 7 güncelleme desteğinin kesileceği tarih…

Windows 7 için DirectX 12 desteği başlıyor

Windows 10’a geçmeyi tercih etmeyen kullanıcının yüzünü güldüren haber. Dünyaca ünlü çevrimiçi rol yapma oyunu World of Warcraft, DirectX 12 desteğini Windows 7’ye getiren ilk oyun oldu.

Windows 7 güncelleme desteği son eriyor!

10 yıldan beri hayatımızda olan Windows 7 için verilecek olan güvenlik güncellemeleri 14 Ocak 2020 tarihiyle birlikte son bulacak. Microsoft son yaptığı duyuruyla bunu tekrar hatırlattı. Ayrıca, kullanıcılar bildirimler sürekli olarak bilgisayarları üzerinden de uyarılmaya devam ediliyor.

Şubat ayı verilerine baktığımızda, Windows 7 yüklü masaüstü bilgisayar sayısının Windows 10’u geride bıraktığını görüyoruz. Ancak, Microsoft’un amacı bu kullanıcıları Windows 10’a yönlendirmek. Güvenlik güncellemesi desteğini bırakarak kullanıcıları ikna edecek gibi görünüyor.

Microsoft ilk kez geçen yılın kasım ayında bu işletim sistemine verilecek desteği kesileceğini duyurmuştu. Şirket daha önce de Windows XP için benzer bir uygulama yapmıştı. Kademeli olarak desteği kesilen Windows XP yerine Windows Vista geçmişti.

Windows Vista‘nın yerini alan işletim sistemi böylece 11 yaşında bize veda edecek.

https://shiftdelete.net/microsoft-windows-7-kullanicilarini-uyardi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri