Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Microsoft Edge Chromium beta sürümü ile gündemde!

  • 24 Aralık 2018
  • 125 kez görüntülendi.
Microsoft Edge Chromium beta sürümü ile gündemde!

Yılardır Internet Explorer için hız konusunda büyük bir ön yargı vardı. Bunun ardından Microsoft, Edge tarayıcısı ile bu ön yargıları kırmak istedi fakat yeterli kitleye ulaşamadı. Bu nedenle Şirket, yazılım geliştiricileriyle büyük bir yenileme içerisine girerek Microsoft Edge Chromium ile karşımıza çıkacak!

Windows’tan yüz tanıma özelliği sunan webcam!

Windows, 2019 yılında yüz tanıma özelliği sunan Surface webcam ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Firmanın Windows 10 ve Xbox One için iki ayrı webcam geliştireceği konuşuluyor.

Microsoft Edge Chromium en hızlı tarayıcı olmayı hedefliyor!

Microsoft Edge, daha önce EdgeHTML API’si ile çalışıyordu fakat bu altyapı hem yeterli hıza ulaşamıyordu hem de düzeltilmesi gereken hatalar yazılımcıların geliştirme süreçlerini yavaşlatıyordu, bu yüzden farklı bir yol arayışına gidildi.

Yeni tarayıcı üzerinde çalışan şirket, Microsoft Edge’i açık kaynak kodlu Chromium altyapısına çevirmeyi düşünüyor. Projeyi resmen duyurduktan hemen birkaç gün sonra Microsoft, önizleme yapısının 2019 yılının başlangıcına kadar yayınlanabileceğini bildirdi ve beta test cihazları için kayıt linki oluşturdu.

Şirket’in basın danışmanı da “Müşterilerimiz için daha iyi web uyumluluğu sağlamak ve internet üzerindeki tüm geliştiriciler ile masaüstünde Microsoft Edge’in tamamen geliştirilmesinde Chromium açık kaynaklı projesini benimseyeceğiz.” dedi. İsminin Microsoft Edge Chromium gibi bir isim olması bekleniyor fakat isim konusundaki iddialar henüz yanıt bulmadı.

Şirket, resmi olarak Windows Insider’ın Windows 10 işletim sistemi için hazır olan Edge for Edge’i başlattı. Kayıt sayfası sadece girişleri kabul etmesine rağmen, proje hakkında pek bir bilgi yok. Fakat bu beta sürümü kayıtlarının olması bile şirketin kısa süre içerisinde ortaya bir şeyler koyacağını düşündürüyor.

Beta test uzmanlarının yardımı ile Microsoft, gelecek ürünün yıl başına kadar geliştirilip, ortaya konulmasını hedefliyor. Peki, siz hangi tarayıcıyı daha hızlı ve kullanışlı buluyorsunuz?

https://shiftdelete.net/yeni-tarayici-microsoft-edge-chromium-geliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri