Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

iPhone sayesinde kanserini keşfetti!

Kullanım alanları her gün artan akıllı telefonlar sağlık sektörüne de el attı. Butterfly IQ isimli cihaz sayesinde iPhone ile ilk kanser teşhisi konuldu.

  • 30 Ekim 2017
  • 408 kez görüntülendi.
iPhone sayesinde kanserini keşfetti!

Kullanım alanı her geçen gün genişleyen akıllı telefonlar sayesinde bir cerrah, Butterfly IQ isimli cihazı kullanarak kanser teşhis etti.

iPhona’a bağladığı ultrason cihazıyla kendi kanserini keşfetti!

Akıllı telefonlarımızın işlem gücü her sene daha da artarken yapabilecekleri ise geliştiricilerin ilhamına kalmış durumda. Bunun yanı sıra üreticilerin sağlık tarafındaki yatırımları da gözardı edilemez.

Bu bağlamda Butterfly isimli bir şirket iPhone modellerinde çalışmak üzere bir ultrason cihazı geliştirdi. Butterfly IQ ismindeki bu cihazı Lightning kablosu ile telefonunuza bağladığınızda görüntüleri eş zamanlı olarak iPhone’unuzun ekranında görebiliyorsunuz.

Butterfly ekibinde yer alan John Martin isimli damar cerrahı ise üründen bir tane elde etti. Ürünü denemeye başlayan cerrah, boğazındaki 3 cm’lik kanserli hücreyi tespit etti.

Ardından 5 farklı ameliyat geçiren cerrah, şimdilerdeyse ışın tedavisi görüyor. Ancak cerrahın ürünü geliştiren ekipte yer alması da bu durumun bir reklam çalışması ihtimalini ortaya çıkartıyor.

Bir traş makinesini andıran tasarımıyla oldukça küçük ve kolay taşınabilir olan Butterfly IQ, 1999 dolar fiyat etiketiyle Amerika’da satışa sunulacak. Fiyat biz tüketiciler için yüksek gibi gelse de devasa ultrason cihazları ve onların devasa fiyatları düşünüldüğünde oldukça cazip bir ürün gibi gözüküyor.

Ambulanslarda yada evlerde kullanımı çok daha kolay olan bu ultrason cihazı sayesinde hayatların kurtarılması, hastalıkların teşhis edilmesi daha kolay bir hal alabilir. Üstelik şirketin yaptığı açıklamaya göre cihaza yerleştirilecek yapay zeka sayesinde hiç bir tıbbi bilgisi olmayan insanlar bile zararlı kitleleri teşhis edebilecek.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/iphone-sayesinde-kanserini-kesfetti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri