Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

iOS 13 Beta 5 güncellemesi yayınlandı

  • 30 Temmuz 2019
  • 40 kez görüntülendi.
iOS 13 Beta 5 güncellemesi yayınlandı

iOS 13 Beta 5 yayınlandı! iOS 13 ve iPadOS 13 için yoğun bir şekilde çalışan Apple, geliştiricilerin gündemine yeni bir beta versiyonunu daha ekledi. Performans ve sürüm kararlılığı mevzularında önemli değişiklikler yapan akıllı telefon üreticisi, en güncel sürüm hakkında önemli bilgiler verdi.

iOS 13 Public Beta 3 yayınlandı

WWDC 2019’da tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 13 için test sürecine devam eden Apple bu kez iOS 13 Public Beta 3 sürümünü yayınladı. İşte tüm kullanıcıların erişebildiği test sürümü

iOS 13 Beta 5 güncellemesi neler sunuyor?

Yayınladığı yeni yazılım ile oldukça ilginç görünen birçok özelliği geliştiricilere sunan Apple, ortaya sunulan yeniliklerin henüz bütün kullanıcıları etkilemesini istemiyor. UDID veya geliştirici hesabına sahip olan kişiler, iOS 13 Beta 5 ile iPadOS 13’ü deneyebilir.

CarPlay Now Playing ekranının yeni hali

iPad ikon özelleştirme: Kişilere ait olan numaralarda görünen ikonlara, bundan böyle, ana ekrandan müdahale edilebiliyor ve bu ikonlar ana ekrana entegre bir şekilde kullanılabiliyor. Buna ek olarak iki yeni görünüm seçeneği geldi. Bunlardan ilki, 6×5 görünüm ile daha küçük ve daha net ikonları barındırırken diğeri ise 4×5 formatıyla daha büyük simgelerin kullanımını sağlıyor.

iPad İmleç özelleştirme: Farklı renk seçenekleri ile otomatik gizleme özelliğinin yanında, artık, imleç boyutunu ayarlama opsiyonu da mevcut.

Karanlık mod değişimi: iOS 13’ü indiren kullanıcılara, bu güncellemeden itibaren, “Karanlık modu kullanmak ister misiniz?” şeklinde bir soru soran sistem, bu modun açılıp kapandığı vakitte görülen geçiş ekranının kalitesini iyileştirdi.

CarPlay: Ekranda gözüken albüm kapağının devre dışı bırakılması seçeneği getirildi.

Ses ayarlayıcı: Otuz dört farklı ses ayarlama seviyesi mevcut.

 Pencerelerin tekrar açılması:iPad için geçerli olan bu özellik, daha önce kapatılan bir pencerenin yeniden açılmasını sağlar.

 Daha fazla duvar kağıdı: Minimalist bir görünüme ve çeşitli renklere sahip olan yeni duvar kağıtları eklendi.

 Siri for Everyone: HomePodOS 13’e ihtiyaç duyan bu yeni sistem, ortamda duyulan birden fazla sesi anlayabiliyor.

Share sheet: Daha temiz bir görünüm elde edildi.

Share sheet

— “Kısayollar” uygulamasındaki “Otomasyonlar” sekmeleri: “Kısayollar” uygulamasındaki “Otomasyonlar” sekmeleri geçici olarak kaldırıldı. Ne zaman geri ekleneceği bilinmiyor.

Operatör simgesi:iPhone’un köşesinde yer alan operatör simgesi biraz daha büyütüldü.

iOS 13 Beta 5 özellikleri bütün kullanıcılara açılacak mı?

Henüz bu konu hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Karanlık mod kullanımı ve performans güncellemeleri gibi birçok kullanıcı tarafından beklenen yeniliklerin muhatabı olan geliştiriciler, iOS 13 Beta 5’ten şimdilik memnun.

https://shiftdelete.net/ios-13-beta-5-guncellemesi-yayinlandi-ios-13-beta-5-ozellikleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri