Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Giyilebilir teknoloji pazarındaki hızlı büyüme devam ediyor.

  • 10 Mart 2019
  • 89 kez görüntülendi.
Giyilebilir teknoloji pazarındaki hızlı büyüme devam ediyor.

Giyilebilir teknoloji pazarı, 2018 yılında, son üç aylık satışların da etkisiyle yüzde 27 civarında bir büyüme yaşadı. Özellikle Huawei ve Xiaomi, geçen yıla göre çok iyi satış rakamları elde etti. IDC firmasının açıkladığı verilere göre Xiaomi yüzde 45’lik bir büyüme kaydetti.  Huawei ise yüzde 147’lik muhteşem bir artış oranı yakaladı. Samsung da geçen yıla göre yüzde 85’lik bir artış başarısına imza attı.

Apple akıllı saat pazarında liderliği koruyor!

Akıllı bileklik kısmında ciddi adımlar atan Çin’li markalar, akıllı saat kısmında ise hala biraz geride sayılabilir. 2018 akıllı saat pazar raporu yayınlandı, Apple akıllı saat pazarında liderliğini halen koruyor.

Apple giyilebilir teknoloji pazarında hala lider

Apple, her ne kadar, rakip firmalar kadar yüksek bir artış oranı yakalayamasa da, 2018 yılında yüzde 39.5 bir artışla ve 46.2 milyon satış rakamıyla hala zirvedeki yerini koruyor. 2018 yılının çok verimli geçen son üç ayında Apple, 10.4 milyonu Apple Watch olmak üzere 16.2 milyon adet giyilebilir ürün sattı. Satışların diğer kısmını ise AirPods ve Beats ürünleri oluşturdu.

Genel tabloya baktığımızda Xiaomi ikinci sıraya yükselirken, Samsung, ciddi bir artış yakalamasına rağmen kendisine ancak beşinci sırada yer bulabilmiş. Huawei ise Watch GT ve FreeBuds 2 Pro gibi yeni ürünlerinin de yardımıyla Samsung’un üzerinde dördüncü sıraya yerleşmiş.

Giyilebilir teknoloji ürünlerindeki çeşitlilik ve insanların bu yöndeki ihtiyaçları artmaya devam ettiği sürece bu pazarın daha da büyümesi kaçınılmaz görünüyor.

 

https://shiftdelete.net/giyilebilir-teknoloji-pazari-hizla-buyuyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri