Geçen yılın lideri Apple AirPods oldu: Peki ikinci kim?

  • 11 Şubat 2020
  • 22 kez görüntülendi.
Geçen yılın lideri Apple AirPods oldu: Peki ikinci kim?

2019 yılında akıllı telefon ve tabletler için hiç de iyi bir yıl değildi. Gerek cihazların yükselen özelliklerine bağlı olarak artan fiyatlar gerekse akıllı telefonların artık eskisi kadar eskimiyor oluşu bu pazarı çıkmaza soktu. Bunun akabinde bir pazar kendine genişleme alanı buldu: Kablosuz kulaklıklarApple AirPods da bu noktada karşımıza çıkıyor.

Apple’da sıra kulak üstü kulaklığa geldi!

Apple kulaklık için aldığı yeni bir patent ile karşımıza çıktı. Bildiğiniz gibi neredeyse her hafta patent başvurusu yapan Apple kulak üstü kulaklık modeli için hazırlıklara başladı…

Kablosuz kulaklıklar pazarını Apple AirPods ile domine etti

Kablosuz kulakların yılı olan 2019, 130 milyon satış ile rekor kırdı. Bu minik kablosuz kulaklıkların en büyük ismi ise şüphesiz Apple oldu. Apple’ın AirPods Pro’yu ekim ayında satışa sunması rakamları önemli ölçüde etkiledi. Yılın dördüncü çeyreğinde yüzde 75 bazında büyüyen pazar, hareketlilik getirdi.

Apple, AirPods ile kablosuz kulaklık kendi pazarının en çok tercih edilen ürünü haline geldi. Karşısındaki rakiplerine bakıldığında, ikincilik koltuğuna oturan ismin Xiaomi olması şaşırtmıyor. Zira uygun fiyat yüksek performans ürünleriyle bir adım önce çıkan Xiaomi AirDots, önemli bir alternatif.

Sırasıyla üçüncülük koltuğunda ise şaşırtıcı biçimde Samsung yer alıyor. Zira 2019 yılının son çeyreğinde kendisini ikincilik koltuğunda otururken gören şirket, 2019 yılının geneline bakıldığında bir sıra aşağıya düşüyor.

Counterpoint’ın yayınladığı veriler ışığında 2019 yılında yükselişe geçen kablosuz kulaklık pazarı, satışlarını 2020 yılında daha da artıracak gibi duruyor. Birçok markanın oyuna dahil olmasıyla çeşitlenen alternatifler, kullanıcıların kablosuz kulaklıklarla olan samimiyetini artıracak gibi duruyor.

https://shiftdelete.net/gecen-yilin-lideri-apple-airpods-oldu-peki-ikinci-kim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri