Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Facebook kullanım oranı düşüyor!

  • 03 Haziran 2018
  • 55 kez görüntülendi.
Facebook kullanım oranı düşüyor!

Hayatımıza sosyal medya kavramını kazandırmış olan Facebook, son yıllarda ciddi bir şekilde kullanıcı kaybı yaşıyor. Facebook kullanımı, özellikle gençler arasında artık eskisi kadar popüler değil. Yapılan bir araştırma da Facebook kullanım oranı hakkında düşüş sinyalleri veriyor.

Facebook intikam pornoları için önlem alıyor!

Sosyal medya kullanıcılarının özel resimlerinin eski sevgilileri tarafından intikam amaçlı paylaşılması en korktukları şeylerden biridir! Facebook bu duruma önlem almak için yeni bir program duyurdu!

ABD merkezli ünlü araştırma ve düşünce kuruluşu Pew Araştırma Merkezi‘nin yaptığı son anket ile sosyal medya kavramının öncüsü Facebook, artık eski günlerinden çok uzakta. ABD’li gençler arasında yapılan geniş katılımlı ankette, Facebook‘un YouTube, Instagram ve Snapchat‘in gerisinde kaldığı ortaya çıktı.

Facebook kullanım oranı yüzde 20 düştü!

2015 yılında yüzde 71 olan Facebook kullanım oranı, yeni araştırmada yüzde 51 olarak belirlenmiş. Üç yıldan bu yana gençler arasında Facebook kullanım oranı tam yüzde 20‘lik bir düşüş yaşamış durumda. Bu oran her beş gençten birinin Facebook‘u artık kullanmadığı anlamına geliyor. Araştırmada bu yılın en çok tercih edilen ilk üç sosyal medya plafformu yüzde 85 ile YouTube, yüzde 72 ile Instagram ve yüzde 69 ile Snapchat olarak görülüyor.

Dar gelirliler Facebook’u daha çok tercih ediyor!

Aynı araştırmada akıllı telefona sahip olan gençlerin oranı da belirlendi. 2015 yılında yüzde 73 olan bu oran, bu yıl yüzde 95 oldu. Neredeyse akıllı telefonu olmayan genç yok denecek kadar az. Sosyal medya kullanımında gelir durumuna da yer verilen araştırmada, Facebook’u dar gelirli gençlerin yüksek gelirlilere göre daha fazla tercih ettiği ortaya çıktı.

https://shiftdelete.net/facebook-gencler-arasinda-dususte

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik