Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Boeing’in astronot taksisi ilk deneme uçuşunu gerçekleştirecek!

  • 04 Şubat 2019
  • 243 kez görüntülendi.
Boeing’in astronot taksisi ilk deneme uçuşunu gerçekleştirecek!

Astronotların Uluslararası Uzay İstasyonuna rahatça gidebilmesi için tasarlanan Boeing‘in astronot taksisi Starliner, deneme uçuşunu önümüzdeki ay gerçekleştirecek!

Otonom araçlar, trafiği daha kötü hale getirebilir!

Geçtiğimiz günlerde otonom araçların trafiği çok daha kötü hale getirebilecekleri ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. Peki nasıl olur da otonom araçlar trafik nedeni olabiliyor?

Boeing’in astronot taksisi deneme uçuşunu gerçekleştirecek!

Boeing, geçen yılki testler sırasında itici gaz sızıntısı meydana geldiği için uzay gemisi hatta uzay taksisi olarak nitelendirilen Starliner‘ın geliştirilmesinde problemler yaşadı. Ancak şirketin açıklamalarına göre bu sorunların üstesinden gelindi ve gemi ilk deneme uçuşu için hazır.

Boeing, SpaceX ile birlikte NASA tarafından Dünya’dan Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) ulaşım hizmeti verilmesi için sözleşme yapılan iki özel şirketten biriydi. Şirket, astronotların ISS’ye gidip gelmesi için CST-100 Starliner‘ı geliştirdi.

ISS, Starliner için hazır. Astronotlar yerleştirme ekipmanına yüksek çözünürlüklü kameralar yerleştirdiler, ve otopilot özelliği getirerek uzay aracının doğru konuma otomatik iniş yapması sağlandı.

Starliner henüz uzayda test edilmedi, ancak mühendisler test uçuşunu güvenle gerçekleştireceğinden eminler. Bununla birlikte, Dünya’nın atmosferinde yapılan testler, geminin yapısını koruduğunu ve gemiyi atmosferden geçerken yaşanan yüksek sıcaklıklardan koruyan ısı kalkanını başarıyla ayarladığını gösterdi.

Boeing sözcüsü Maribeth Davis, test uçuşunun iyi göründüğü ve sorun çıkmadığı takdirde, ilk astronot ekibinin Starliner ile ISS’ye gideceğini söyledi. Misyon Orbital Uçuş Testi olarak adlandırılacak ve Florida’daki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonundan uçuş yapılacak.

https://shiftdelete.net/boeingin-astronot-taksisi-ucus-icin-hazir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri