Android Go nasıl bir deneyim sunacak?

Android Go hakkında yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Giriş seviyesindeki kullanıcıların sorunlarına derman olacak Android Go, kullanıcılara nasıl bir deneyim sunacak?

  • 22 Mayıs 2017
  • 515 kez görüntülendi.
Android Go nasıl bir deneyim sunacak?

Android Go geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtılmıştı. Giriş seviyesinde ki akıllı telefon kullanıcılarının sorunlarına yardım eli uzatacak olan Android Go, kullanıcılara nasıl bir deneyim sunacak?

Android Go, donmayacak!

1 GB RAM ve daha altı Android kullanıcılarının yaşadığı performans sorunlarının çözümü için sunulacak olan Android Go, özel olarak tasarlanmış arayüzü ile akıcı bir Android deneyimi sunacak.

Yenilenen kullanıcı arayüzü ile kullanıcı dostu olan Android Go, Android One‘a benzer yapıya sahip olacak. Tabi Android One‘ın yerini alabilir mi? Bu biraz tartışılabilir.

Önemli ölçüde güç verimliliği ve düşük veri kullanımı ile dikkatleri üzerine toplayacak olan Go, Android One üzerine inşa edildiğini de belirtelim.

Bu sürüm ile birlikte kullanıcılar için özel olarak geliştirilen arayüzle, telefonunuz donmayacak. Bütün ekranı kaplayan ön izleme kartları ile birlikte uygulamaları rahatlıkla görerek yaşanacak donmaların önüne geçilecek.

YouTube Go gibi özel uygulamaları için de barındıran yeni Android sürümü, hafif ve telefonu yormayan uygulamalar sayesinde kullanıcılara kaliteli bir deneyim sunacak.

Şöyle bir baktığımız da, 1 GB ve 512 MB’lık bir akıllı telefona sahip iseniz, standart Android sürümü zamanla ihtiyacınızı karşılayamaz hale geliyor. Bu yüzden giriş seviyesindeki kullanıcılar için mantıklı bir çözüm olacak olan Android Go hem akıcı olması hem de veri tasarrufuyla kullanıcıları oldukça rahatlatacak.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/android-go-nasil-bir-deneyim-sunacak-82092

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri