YouTube’dan tartışmalı Shorts kararı! Otomatik indirecek

YouTube, Akıllı İndirmeler desteğini artık Shorts videoları için de sunacak. Bu da çevrim dışıyken bile Shorts izlemenizi sağlayacak.

YouTube’dan tartışmalı Shorts kararı! Otomatik indirecek

YouTube, Shorts için planlarını büyütmeye devam ediyor. Bir süre önce video indirme ve çevrim dışı izleme seçeneği sunan platform, şimdi de Shorts indirmenize izin verecek. İşte YouTube için Shorts Akıllı İndirmeler desteği.

Akıllı İndirmeler ile Shorts videolarını çevrim dışı izleyin

YouTube, Shorts Smart Downloads (Akıllı İndirmeler) test özelliği kapsamında kısa videoların erişimini genişletmeyi hedefliyor. Bu özellik ile kullanıcılar Shorts’u çevrim dışı durumdayken bile indirebilecek. Ancak videoları otomatik olarak indirmesi bazı tartışmaları da beraberinde getirdi.

Akıllı İndirmeler seçeneği şu anda deneysel bir programın parçası olarak yalnızca YouTube Premium aboneleri tarafından kullanılabiliyor. Premium sahipleri bu özelliği denemek için YouTube mobil uygulamasından veya platformun deneysel özellikler sayfasından kaydolabilir. Sadece Android‘de geçerli olduğunu belirtelim.

Kayıt olduktan sonra, YouTube uygulamasının İndirilenler bölümünde bir “Akıllı İndirilenler” alanı yer alacak. Bu alanda, kullanıcının izleme geçmişine göre otomatik olarak Shorts videoları gösterilecek. İndirilen Shorts videoları çevrim dışı olarak erişilebilecek.

YouTube ilk olarak geçen yıl Wi-Fi üzerinden arka planda otomatik olarak video indirme desteğini sunmuştu. Akıllı İndirmeler olarak adlandırılan bu özellik şimdi de Shorts videolarına genişletildi.

Akıllı İndirmeler’in otomatik indirme yapması bazı kullanıcılarda soru işareti yarattı. YouTube, bu özelliği aktif hale getirdikten sonra kullanıcının cihazına birden fazla Shorts videosu indirecek. Bu da daha fazla önbellek kullanımına yol açacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası