YouTube’da yeni şok: Bir zam daha geliyor!

YouTube TV için yeni bir zam uygulandı. Televizyon kanallarına ve spor müsabakalarına yer veren yayın platformunun fiyatı değişti.

YouTube’da yeni şok: Bir zam daha geliyor!

Google’ın sahibi olduğu yayın hizmeti YouTube TV, abonelerine yeni bir fiyat artışı uygulayacağını duyurdu. YouTube üzerinden televizyon kanallarını ve fazlasını izlemeye izin veren platform, dünyanın birçok ülkesinde oldukça popüler. Peki YouTube TV için yeni fiyat ne olacak?

YouTube TV yeni fiyatı 73 dolar oldu

ABD’de sunulan yayın hizmeti YouTube TV, fiyat güncellemesine gidiyor. Google’ın açıklamasına göre, yeni aboneler için 8 dolarlık bir artış uygulandı. Böylece aylık abonelik fiyatı 73 dolara yükseldi. Mevcut aboneler ise 18 Nisan’a kadar fiyat artışı yaşamayacak.

Google, YouTube TV’deki içeriklerin lisans anlaşmalarının yenilendiğini ve ödenen telif miktarının zamlandığını söyledi. Artan maliyeti müşterilerine yansıtmak zorunda kaldıklarını belirten şirket, ilginç şekilde 4K Plus paketini ucuzlattı. Bu eklenti aylık 20 dolardan 10 dolara düşecek.

YouTube TV, aylık 15 dolar zam aldığı 2020 yılından bu yana ilk kez zamlandı. Google’ın açıklamasına göre bu artışa, hizmete eklenen yeni kanallar ve özellikler eşlik ediyor. Fiyat artışına rağmen YouTube TV, yıllık ücret ödemeden 100’den fazla kanal sunmaya devam ediyor.

2021 yılında PlayStation 5‘te kullanıma açılan ve uzun bir süredir Xbox konsollarında mevcut olan YouTube TV, birçok sektörden kullanıcıya hitap ediyor. Aboneler ayrıca sınırsız DVR depolama alanı ve aynı anda üç adede kadar yayını kaydedebiliyor.

Buna ek olarak geçtiğimiz aylarda YouTube Premium’a zam gelmişti. Buna göre 9,99 TL olan Öğrenci Premium abonelik ücreti 19,49 liraya çıktı. Ayrıca 16,99 TL olan Bireysel Premium abonelik ücretini 29,99 liraya artırdı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası