Xiaomi, Android One kararı ile şaşırttı!

Global pazarda, bütçe dostu telefonlarıyla popülerlik kazanan Xiaomi’den beklenmedik bir karar aldı. Xiaomi, Android One işletim sistemiyle yeni …

Xiaomi, Android One kararı ile şaşırttı!

Global pazarda, bütçe dostu telefonlarıyla popülerlik kazanan Xiaomi’den beklenmedik bir karar aldı. Xiaomi, Android One işletim sistemiyle yeni akıllı telefon piyasaya sürmeyecek. Saf Android’in sağladığı deneyimi seven kullanıcılar, bu karardan dolayı üzülebilir.

Xiaomi’nin bütçe dostu cihazları için fiyatlar değişebilir

Akıllı telefon pazarında uygun fiyatlı telefonlarıyla öne çıkan Xiaomi, özellikle Mi A serisi ile dikkat çekiyordu. Android One ile gelen Mi A serisi için de durum değişecek. Şirket artık bu işletim sistemiyle telefon üretmeyecek. Bu aynı zamanda Mi A4‘ün gelmeme ihtimalini ya da gelirse de fiyatının serinin önceki cihazlarına göre daha yüksek olabileceğini de gösteriyor.

Giriş seviyesi donanıma sahip ve uygun fiyatlı cihazların vazgeçilmezi olan bu işletim sistemi, stok Android ya da saf Android olarak da adlandırılıyordu. Xiaomi, Android One için verdiği bu karar ile herkesi şaşırttı ve kararın arkasındaki neden de henüz bilinmiyor.

Xiaomi’nin yanı sıra daha önce de Motorola ve OnePlus gibi firmalar da bu işletim sisteminden uzaklaşmıştı. Şu anda ülkemizde satış yapan büyük markalar arasında bu saf Android olarak adlandırılan sistemi kullanan kalmadı da diyebiliriz. Bu durum da uygun fiyatlı cihazları direkt etkiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası