X (Twitter) rakibi platform herkese açıldı! Nasıl kayıt olunur?

X (Twitter) rakibi sosyal medya uygulaması Bluesky, bugün itibariyle herkesin erişimine açıldı. Peki nasıl kayıt olunur?

X (Twitter) rakibi platform herkese açıldı! Nasıl kayıt olunur?

X veya eski adıyla Twitter‘ın ünlü iş insanı Elon Musk‘a satılmasının ardından Twitter‘ın kurucusu ve eski CEO’su olan Jack Dorsey tarafından 2021 yılında kurulan Bluesky, bugün itibariyle herkesten kayıt almaya başladı. Bundan önce davet sistemi vardı. İşte Bluesky platformuna kayıt olmak için yapmanız gerekenler…

Bluesky artık herkese açık: Kayıt olma

Mikroblog platformu Bluesky‘a kayıt olmak için uygulamaya halihazırda kayıtlı olan birisinden veya doğrudan şirketten davet kodu almak gerekiyordu. Bu da uygulamaya olan merakı bir hayli artırıyordu. Bugün itibariyle bu merak giderilebilir.

Neredeyse bir yıldır yalnızca davet ile kayıt olunabilen uygulama, geçtiğimiz saatler itibariyle herkesin erişimine açıkladı. Yani artık davetsiz şekilde kaydolabilmek mümkün. X‘e (Twitter) benzer bir arayüze sahip olan Bluesky‘ın en dikkat çeken tarafı ise açık kaynaklı olması. Bu, geliştiricilerin de projeye destek verebileceği anlamına geliyor.

Aktarılan bilgilere göre Bluesky, herkese açılmadan önce 3 milyon kullanıcıya sahipti. Bu sayıyı karşılaştırmak gerekirse Threads‘in aylık 130 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Dolayısıyla şirketin daha uzun bir yolu var gibi görünüyor.

Bluesky kayıt olma adımları

Bluesky platformuna kayıt olmak için web veya mobil uygulamasını (Android / iOS) ziyaret edebilirsiniz. Yeni hesap oluşturma butonuna dokunduktan sonra bilgilerinizi girerek işlemleri ilerletebilir ve erişim sağlayabilirsiniz.

Bluesky‘ın herkese açılmasının X (Twitter) tarafında nasıl bir etki yaratacağı merak konusu.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası