Windows 10 kullanıcıları dikkat! Bu versiyon için destek bitiyor

Windows 10 21H2 sürümü için desteği bitirdiğini açıkladı. Haziran itibarıyla son güncellemesini yayınladığını dile getirdi.

Windows 10 kullanıcıları dikkat! Bu versiyon için destek bitiyor

Microsoft, milyonlarca Windows kullanıcısını ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Uzun bir süredir kullanıcıları Windows 11’e geçirmeye çalışan şirket, Windows 10 için desteğini yavaş yavaş kesmeye başladı. Son olarak bu kesintiden Windows 10 21H2 sürümüne sahip cihazlar etkilendi.

Windows 10 21H2 için yolun sonuna gelindi

Microsoft, Windows 10 21H2 sürümü için desteğini sonlandırdı. Bu versiyona sahip kullanıcıları ise harekete geçmeye çağırdı. 21H2 versiyonu için son güncellemenin Haziran ayında yapıldığını ve daha fazla özellik/güvenlik güncellemesi almayacağını söyledi.

Blog gönderisinde Microsoft, “13 Haziran 2023’te Windows 10 Home, Pro, Pro Education ve Pro for Workstations sürümlerini kapsayan 21H2 hizmetinin sonuna ulaşıldı. Haziran 2023 güvenlik güncelleştirmesi, bu sürüm için mevcut son paket olacak” ifadesini kullandı.

21H2 versiyonuna sahip bir bilgisayara sahipseniz, Haziran ayından sonra destek almayacağınızı belirtelim. Bu, yeni özellikler almayacağınız ve güvenlik açıkları yaşayabileceğiniz anlamına geliyor. Microsoft, bazı iş istasyonlarına otomatik yükseltme sunacağını söylese de, bilgisayarınızı elle güncellemeniz gerekiyor.

Güncelleme sonrasında ister Windows 11’e isterseniz de Windows 10 22H2 sürümüne geçiş yapabilirsiniz. 22H2 için desteğin bir süre boyunca daha devam edeceğini ve önümüzdeki yıldan itibaren kaldırılacağını düşünüyoruz.

Benzer kararlar bir süredir Windows 8 ve 8.1 için de alınıyor. Son olarak Google, bulut depolama hizmeti Drive’ın Windows 8 ve 8.1 uygulamasını kullanımdan kaldıracağını açıkladı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası