WhatsApp’tan çok şaşırtan özellik! Telefon numarası tarih oluyor

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp gizliliği ve güvenliği sağlamak için kullanıcı adı özelliğini getiriyor.

WhatsApp’tan çok şaşırtan özellik! Telefon numarası tarih oluyor

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, geliştirdiği ve sunduğu özelliklerle gündemde yer almaya devam ediyor. Şirket, kullanıcı deneyimini artırmak için yeni bir özellikle daha gün yüzüne çıkıyor. Ortaya çıkan haberlere göre kullanıcılar, WhatsApp hesapları için bir kullanıcı adı belirleyebilecek. İşte detaylar!

WhatsApp, telefon numarası zorunluluğunu kaldırıyor

Meta’ya ait mesajlaşma platformu WhatsApp, sunduğu özelliklerle zaman zaman kullanıcıları şaşırtmayı başardı. Ancak şirketin gündeme geldiği son özellik, kullanıcılara “Nasıl yani?” dedirtecek türden. Bugün ortaya çıkan habere göre platform, bir kullanıcı adı ayarlama özelliği üzerinde çalışıyor.

Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, hesapları için bir kullanıcı adı belirleyebilecek ve bu ad ile başkalarıyla iletişim kurabilecekler. Söz konusu özellikle birlikte herkesin aklına “telefon numarası” geliyor. Ancak özelliğe baktığımızda telefon numaralarının da ortadan kalkacağını görüyoruz.

Kullanıcı adı özelliği, WhatsApp kullanıcılarına daha fazla güvenlik ve gizlilik sağlamayı amaçlıyor. Böylece artık başkalarıyla numarasını paylaşmak istemeyen kullanıcılar, kendi seçtikleri bir kullanıcı adını profillerine ekleyecek. Bu sayede de başkalarıyla sohbet etmek için yalnızca kullanıcı adlarını paylaşmaları yeterli olacak.

Günümüzde numara paylaşmak, bazı kişisel bilgilerin de ifşa olmasına yol açabiliyor. Bu nedenle WhatsApp’ın sunduğu kullanıcı adı özelliği, söz konusu riski ortadan kaldırıyor. Ayrıca kullanıcı adları, ticari ya da amaçlı kullanılan WhatsApp hesaplarının daha profesyonel olmasına yardımcı olacak.

WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre özellik henüz geliştirme aşamasında. Genel kullanımda olduğu takdirde ise WhatsApp Ayarlar kısmındaki Profil sekmesine giderek kullanıcı adı belirlemek mümkün olacak. Bunun yanı sıra bu özelliği WhatsApp’ın rakibi olan Telegram’da da olduğu belirtmek gerekiyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası