WhatsApp’tan 32 kişiyle aynı anda görüntülü görüşme!

Yeni WhatsApp güncellemesi ile görüntülü görüşme özelliği daha da geliştirildi. Artık aynı anda 32 kişiyle görüntülü arama yapabilirsiniz.

WhatsApp’tan 32 kişiyle aynı anda görüntülü görüşme!

WhatsApp, yeni güncellemesi ile görüntülü görüşme özelliğini çok daha eğlenceli ve kullanışlı hale getirecek bir dizi yenilik tanıttı. Artık ekran paylaşımı yaparken ses de paylaşabileceksiniz ve aynı anda 32 kişiyle görüntülü arayabilirsiniz. Detaylar haberimizde…

WhatsApp güncellemesi ile 32 kişilik toplu görüntülü görüşme özelliği

Geçen yıl WhatsApp, görüntülü görüşme için ekran paylaşımı özelliğini tanıtmıştı. Şimdi ise bu özellik daha da geliştirildi. Artık ekranınızı paylaşırken ses de paylaşabileceksiniz. Şöyle düşünün, arkadaşlarınızla birlikte aynı anda video izleyebilir veya iş arkadaşlarınıza bir sunum yapabilirsiniz. Bu özellik, özellikle uzaktan çalışma veya eğitim sırasında oldukça işinize yarayacak.

Artık aynı anda 32 kişiyle görüntülü görüşme yapabilirsiniz. WhatsApp, görüntülü görüşmelerde katılımcı sayısını 32 kişiye çıkardı. Daha önce sadece mobil cihazlarda 32 kişiyle sınırlıyken, Windows ve macOS kullanıcıları için bu sınır sırasıyla 16 ve 8 kişiydi. Bu genişletilmiş katılım özelliği sayesinde, büyük aile toplantıları veya geniş arkadaş gruplarıyla bir araya gelmek çok daha kolay olacak.

WhatsApp güncellemesi ile yeni özellikleri arasında, konuşmacıyı otomatik olarak vurgulayan bir özellik de var. Bu özellik sayesinde, konuşan kişi ekranın ön planında yer alacak ve diğer katılımcılar konuşmacıyı daha net görebilecek. Özellikle kalabalık görüşmelerde kimin konuştuğunu anlamak artık çok daha kolay olacak.

Ayrıca, WhatsApp’ın ana şirketi Meta, yeni Meta Low Bitrate (MLow) codec’ini tanıttı. Bu codec, düşük ağ bağlantısında bile yüksek kaliteli ses sağlıyor. Daha önce kullanılan Opus codec’ine göre iki kat daha iyi ses kalitesi sunarken, yüzde 10 daha düşük işlemci gücü tüketiyor. Bu yeni codec, Instagram ve Messenger çağrılarında zaten kullanılıyordu. Şimdi WhatsApp’a da geliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası