WhatsApp’a yepyeni parti özelliği geldi!

WhatsApp grup sohbetlerine etkinlik planlama ve yönetme özelliği geldi. Artık piknik, doğum günü gibi etkinlikler planlayabileceksiniz.

WhatsApp’a yepyeni parti özelliği geldi!

WhatsApp, grup sohbetlerine yepyeni bir özellik ekliyor. Artık WhatsApp grup sohbetlerinizde kolayca etkinlik planlama yapıp yönetebileceksiniz. Örneğin bir pazar pikniği, veya bir doğum günü partisi ya da en basitinden bir toplantı planlayabileceksiniz. İşte detaylar…

WhatsApp’tan grup sohbetleri için etkinlik planlama özelliği

Önceden sadece topluluklarla sınırlı olan WhatsApp etkinlik planlama özelliği, artık tüm grup sohbetlerinde kullanılabilir hale geliyor. WhatsApp’ın en son Android beta güncellemesi (2.24.14.9) ile bu özellik kullanıcılara sunulmaya başladı. Peki, bu özellik neler sunuyor?

Artık herhangi bir WhatsApp grup sohbetinde etkinlik oluşturabilirsiniz. Etkinlik adı, açıklama, tarih, yer (eğer varsa) ve sesli ya da görüntülü arama gerekip gerekmediği gibi ayrıntıları girebiliyorsunuz. Etkinlik oluşturulduktan sonra, grup üyeleri daveti görebiliyor ve kabul edebiliyor.

Örneğin, etkinlik detaylarını güncellemeniz gerekiyor diyelim. Etkinlik oluşturma kısmından detayları istediğiniz zaman kolayca güncelleyebiliyorsunuz. Üstelik, bu etkinlikler uçtan uca şifrelenmiş durumda, yani sadece grup üyeleri etkinlik detaylarını görebiliyor.

İlerleyen güncellemelerle birlikte, etkinlik hatırlatıcıları ve grup sohbetleri için kapak fotoğrafları ekleme gibi daha birçok yeni özellik de gelebilir. WhatsApp etkinlik planlama özelliği şu anda Google Play Store’dan en son WhatsApp beta güncellemelerini yükleyen bazı kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Yakında daha fazla kullanıcının bu özelliğe erişebileceğini söyleyebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası