WhatsApp tasarımı baştan sona yenilendi!

WhatsApp, uzun yıllardır kullandığı tasarımı sonunda değiştirmeye karar verdi. Karşınızda iOS ve Android için yeni tasarıma sahip WhatsApp…

WhatsApp tasarımı baştan sona yenilendi!

Yıllardır popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, aynı tasarım ile devam ediyordu. Bir süredir tasarım değişiklikleri konusunda ortaya çıkan sızıntılardan sonra, sonunda firma hem iOS hem de Android uygulaması için yenilenmiş tasarımı yayınladı. Bugün yayınlanan güncelleme ile birlikte artık WhatsApp’ta yeni renk seçenekleri ve birçok değişim bulunacak. İşte detaylar…

WhatsApp yenilenmiş tasarımı ile daha kusursuz deneyim sunacak

Uygulama ilk tanıtıldığından beri yeşil renkli logosu ile biliniyor. Bu güncelleme ile birlikte artık tamamen yeşil odaklı bir temaya geçiş yapan WhatsApp, bildirimler ve butonları da yeşil renkte göstermeye karar verdi. Özellikle Android tarafındaki sekme butonlarının yer değiştirilerek iOS sürümündekine benzemesi kullanıcıların gözünden kaçmadı.

Artık daha düzenli ve akıcı bir görünüme kavuşan uygulama, “Daha karanlık mod” özelliğini de bu güncellemeyle duyurdu. Firma tarafından yapılan duyurularla birlikte WhatsApp’ın 35 farklı renkten sonra yeni bir renk paletine geçişi onaylanmış ve yayınlanmış oldu. Yeni renkler ile birlikte daha koyu tonlar kullanmaya başlayan uygulama, düşük ışıkta göz yorgunluğunu azaltarak kullanıcıları uygulamada daha fazla tutmayı hedefliyor.

Önceki versiyonlara göre daha koyu tonlara geçişin sebeplerinden biri de insanların bunu istemesi oldu. Hem Android hem iOS kullanıcılarının çoğu telefonlarını koyu modda kullandıkları için gözleri bu temaya alıştı ve WhatsApp için yapılan bu yenilik de kullanıcıların deneyimini kolaylaştırıyor. Ayrıca güncelleme ile birlikte artık simgeler ve resimler, daha yuvarlak ve hatlı bir tasarıma sahip.

iOS kullanıcıları için de yeni bir eklenti düzeni geliyor. Bu sayede kullanıcılar, fotoğraf ve video gönderirken galeriye daha kolay erişebilecekler. Güncellemenin özelliklerinden bir diğeri de kanallar sekmesine gelen kategoriler oldu. Artık kullanıcılar kanallar sekmesinde “İş” ve “Eğlence” gibi kategorileri ayrı olarak görebilecekler.

Kaynak: Shiftdelete
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası