WhatsApp reklam konusu tekrar gündemde

WhatsApp reklam konusu tekrar gündemde

Facebook, WhatsApp uygulaması içerisine reklam koymak istiyor. Bir süredir hem Instagram hem Facebook içerisindeki reklam sayısında artışa giden sosyal medya platformunun sıradaki hedefi WhatsApp olacak gibi görünüyor.

Facebook, WhatsApp’a reklam eklemek istiyor

Bir süredir mesajlaşma uygulamalarını bir araya getirmeye çalışan Facebook’un reklam planları devam ediyor. Sosyal medya platformu bu bir araya getirme işleminden hemen sonra ise WhatsApp’ın içerisinde görüntülecek reklam türleri ve stilleri üzerinde çalışacağını söylüyor. Bir süre önce de bu tür haberler çıkmış ve Facebook, buna rağmen WhatsApp’a reklam koymamıştı. Fakat şirket içerisinden gelen bilgiye göre ise “Durumların içerisindeki reklamların WhatsApp için uzun vadeli bir fırsat olduğu” belirtiliyor.

Bununla birlikte Facebook’un bu reklam gösterimleri için hangi yöntemi kullanacağıyla ilgili detaylar da yer alıyor. Öncelikli olarak akla Facebook ve WhatsApp‘ın içerisindeki telefon numaralarının eşleştirilmesi gelmiş. Fakat, bazı yöneticiler bu yöntemin sonucunda WhatsApp’ı kullananların Facebook’u sileceklerinden endişe ettiği söyleniyor. Ayrıca bir başka endişe ise şirketteki devam eden soruşturmalar ile kullanıcılara gelen güvensizlik duygusu.

WhatsApp’a corona virüs güncellemesi! Yeni özellik

En popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp corona virüs konusunda yeni bir adım attı. Evde Hep Birlikte çıkartma paketi kullanıma sunuldu.

https://shiftdelete.net/facebook-whatsapp-reklam-koyacak-mi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası