USB-C’li iPhone 15 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Aylardır sızıntılarla ve iddialarla gündemden düşmeyen iPhone 15 serisi tanıtıldı. İşte iPhone 15 Pro özellikleri, tasarımı ve fiyatı!

USB-C’li iPhone 15 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

2023’ün en çok beklenen etkinliği geldi çattı. Apple, Wonderlust olarak adlandırılan lansman kapsamında en yeni ürünlerini vitrine çıkardı. Tabii doğal olarak tüm gözler aylardır raporlarla ve sızıntılarla gündemden düşmeyen iPhone 15 serisinin üzerindeydi. Bu yıl önemli değişikliklerle karşımıza çıkan yeni serinin Pro’su neler sunuyor? İşte iPhone 15 Pro özellikleri, tasarımı ve fiyatı!

iPhone 15 Pro tasarımı: Dynamic Island ile devam ediyoruz!

Apple’ın iPhone’ların genel hatlarını her sene yenilemekten ziyade birkaç yılda bir değiştirdiğini biliyoruz. Bu yüzden iPhone 15 Pro’da bir önceki modele kıyasla çok fazla bir değişiklik söz konusu değil. 2020 yılında tanıtılan iPhone 12 ailesinden bu yana hayatımızda olan keskin ve köşeli tasarım bu modelde de karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda titanyum çerçeve iddiaları doğru çıktı. Yeni 15 Pro modeli titanyum çerçevelerle geliyor.

Şirketin geçen yıl iPhone 14 Pro’larda kullandığı Dynamic Island özelliği bu sene tüm cihazlarda standart olarak mevcut. Apple’ın bu tasarımı kullanıcılara sadece selfie kamerası ve Face ID sensörlerini sunmakla kalmıyor, aynı zamanda müzik değiştirme, maç skorları ve FaceTime gibi birçok imkanı da sunuyor. Hatta tüm bunları yaparken boyutlarında değişikliklerin olduğunu da görüyoruz. Yani sabit bir tasarımdan ziyade daha çok kullanıcılarla etkileşim içerisinde bulunan bir akıllı hap tasarımından bahsediyoruz.

Güncelleniyor!

Halihazırda devam eden SDN canlı yayınımızı aşağıdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası