Twitter 2020’yi rekorla kapattı

Sosyal medya platformu Twitter, büyük gelişmelere neden olan 2020 yılının son çeyreğine yönelik gelirlerini açıkladı. Firmadan yapılan açıklamaya …

Twitter 2020’yi rekorla kapattı

Sosyal medya platformu Twitter, büyük gelişmelere neden olan 2020 yılının son çeyreğine yönelik gelirlerini açıkladı. Firmadan yapılan açıklamaya göre Twitter, 2020’nin son çeyreğini rekor kırarak kapattı. CEO Jack Dorsey de durumun kendileri için olağanüstü olduğundan bahsetti.

Twitter krizi fırsata çevirdi

Sosyal medya platformunun aktardığı bilgilere göre, gelir 2019’un son çeyreğine kıyasla yüzde 28 artarak 1,29 milyar dolara yükseldi. Üçüncü çeyrekteki kullanıcı sayısına kıyasla 5 milyon artış gözlemlendi. Verilen dördüncü çeyrek sonuçları analistlerin kazanç ve gelir beklentilerini aşsa da, kullanıcı büyümesi bazında istenilen düzeye çıkamadı. Zira toplam artış bir yıl öncesine göre yüzde 26 artarken, 193.5 milyonluk beklentinin altında kaldı.

Twitter Ocak ayında Donald Trump’ı platformundan yasaklamış, analistler de bunun raporlara etki edeceği yönünde görüş bildirmişti. Ancak platformun CEO’su Jack Dorsey konuyla ilgili “Biz herhangi bir konudan veya herhangi bir hesaptan çok daha büyük bir platformuz” ifadelerini kullanmıştı. 8 Ocak’ta Trump’ın hesabının kaldırılması platformun popülerliğini etkileyebileceği konusunda panik oluştursa da Dorsey kullanıcıların 6 binden fazla konuyu takip ettiklerini ve herhangi bir sıkıntı çekmeyeceklerini söylemişti.

Ayrıca Twitter kitlesinin yüzde 80’ninin ABD dışında olduğunu söyleyen Dorsey, ” Küresel bir hizmetimiz var. Twitter’ı harekete geçiren sadece haber ve siyaset olgusu değil” diyerek konuyla ilgili görüşünü bildirmişti.

Öte yandan şirket, personel sayısını yüzde 20 artırmayı planladığı için toplam maliyet ve harcamalarının bu yıl en az yüzde 25 fazla konusunda uyarı yaptı. Sosyal medya sitesi 2020’yi 5.500’den fazla çalışanla kapatmıştı.

Kaynak: BBC

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası