Türk otobüs şirketi TESLA ile anlaştı!

Türk otobüs ve minübüs şirketi olan TEMSA, elektrikli araçlar üreten Tesla ile el sıkıştı. Peki, bu anlaşma neyi kapsıyor ve iki şirketin ortaklığı ne anlama geliyor?

Türk otobüs şirketi TESLA ile anlaştı!

Facebook, Google, Yahoo ve Netflix’in ardından elektrikli otomobil üretimi ile öne çıkan Tesla’nın da tercihi TEMSA oldu.

Tesla personeli TEMSA’ya emanet

ABD otobüs pazarında TEMSA etkisi devam ediyor. 2010 yılında ABD otobüs pazarına giren TEMSA yeni bir şirketle daha anlaştı. ABD pazarında ilerlemeye devam eden firma şimdi de ünlü elektrikli araba üreticisi Tesla ile anlaşma yoluna gitti.

TEMSA  tarafından üretilen 75 araç teknoloji şirketlerinin personellerini taşıyor. ABD pazarında bir Türk markası olarak başarılı çalışmalar yürüten şirket için, birçok taşımacının yanı sıra dev teknoloji şirketlerinin tercihinin de TEMSA olması, bizim açımızdan son derece güzel bir gelişme olarak göze çarpıyor.

Bir fuar sırasında konuşan TEMSA’dan Dinçer Çelik, “CBA Fuarı’nda mevcut Texas ve Florida lokasyonlarına ek olarak California ve NewJersey’de açacağımız 2 yeni lokasyonun haberini sektöre duyurduk. Bu lokasyonlarda satış, servis ve yedek parça hizmetleri verilerek, ABD genelinde sektör normlarında yaygın bir hizmet ağı seviyesine ulaşılmış olunacak.” diyerek şirketin ABD üzerindeki politikalarının hız kesmeden devam edeceğini duyurdu.

Böylece TEMSA bir başka teknoloji devi Tesla ile anlaşmış oldu.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/turk-otobus-sirketi-tesla-ile-anlasti-76780

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası