Spotify şaşırtmaya hazırlanıyor: Yüksek kaliteli ses ve daha fazlası yolda!

Spotify, yüksek kaliteli ses ve özel çalma listeleri gibi yeni özellikler üzerinde çalışıyor. İşte detaylar…

Spotify şaşırtmaya hazırlanıyor: Yüksek kaliteli ses ve daha fazlası yolda!

Spotify, uzun süredir dünya çapında en çok kullanılan müzik ve podcast uygulamalarından biri olarak öne çıkıyor. Şimdi ise Spotify, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için yüksek kaliteli ses de içeren yeni özelliklerini tanıtmaya hazırlanıyor olabilir. İşte detaylar…

Spotify ile yüksek kaliteli ses pahalıya patlayabilir

Bloomberg’in raporlarına göre Spotify, yüksek kaliteli ses deneyimi sunan yeni bir premium eklenti üzerinde çalışmalara başladı. Bu eklenti, kullanıcılara yüksek çözünürlüklü sesin yanı sıra çalma listeleri oluşturma ve müzik kütüphanelerini yönetme imkanı da sağlayacak.

Spotify’a yakın bir kaynaktan aktarılan haberlere göre kullanıcıların HiFi ses seviyesini mevcut planlarına ekleyebilecekleri duyuruldu. Eğer bu hizmet Spotify Premium planına eklenirse 5 dolarlık ekstra bir ücrete mal olacağı söyleniyor. Bu nedenle farklı bir premium planı olarak sunulması da uzun süredir gündemde.

Spotify abonelik fiyatını, Amerika’da yeni yapılan zam ile 11.99 dolar olacağını ve önümüzdeki ay başlayacağını duyurdu. Türkiye’de Ocak ayında gelen zamlar ile birlikte Spotify premium bireysel planı ₺59.99, öğrenci planı ise ₺32.99 olarak açıklandı.

Yeni eklentinin yurt dışında 16.99 dolarlık bir fiyat ile kullanıcıyla buluşacağı söylenirken Türkiye için nasıl bir fiyat politikasının belirleneceği henüz açıklanmadı. Yeni özellikle birlikte kullanıcılara belirli etkinlikler, tarihler ve yılın belirli zamanları için özel çalma listeleri oluşturma seçeneğinin de sunulacağı düşünülüyor.

Spotify ilk olarak HiFi ses özelliğinin 2021’de kullanıcıyla buluşacağını açıklamış olsa da böyle bir şey gerçekleşmedi. Bu nedenle yıllardır Spotify’ın bu katman üzerinde çalıştığına dair yeni birçok söylenti ortaya atıldı.

Geçen yıl Spotify uygulaması incelendiğinde bulunan kodlar, yeni planın 24-bit kayıpsız ses, yapay zeka ile çalma listeleri oluşturma, çalma listesindeki şarkıları ruh haline göre filtreleme gibi özellikleri kullanıcıyla buluşturabileceğini de ortaya koydu.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası