Spotify, internet bağlantısı yavaş kullanıcılar için yeni özelliğini duyurdu!

Spotify, internet bağlantısı yavaş olan kullanıcılar için Offline Mix adında yeni özelliğini test etmeye başladı.

Spotify, internet bağlantısı yavaş kullanıcılar için yeni özelliğini duyurdu!

Dünyanın en popüler dijital müzik servisi Spotify, her geçen gün yeni özelliklerle donatılmaya devam ediyor. Kullanıcı deneyimini yükseltmeyi hedefleyen Spotify, şimdi ise internet bağlantısı yavaş olan kullanıcılar için Offline Mix özelliği üzerinde çalışıyor.

Spotify’ın yeni Offline Mix özelliği nedir?

Dışarıdayken kimi zaman internet bağlantınız aniden yavaşlayabiliyor veya tamamen kesilebiliyor. Bu da özellikle şarkı dinleyen kişileri çilededen çıkarmak için yeterli oluyor. Spotify ise tam da bunun için Offline Mix özelliği üzerinde çalışıyor.

Spotify’ın CEO’su Daniel Ek, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yeni Offline Mix özelliğini duyurdu. Ek’in söylediğine göre bu özellik, internet bağlantısı yavaş olduğu sırada veri tasarrufu yaparak müzikten kopmamanızı sağlıyor.

Offline Mix özelliği, en son dinlediğiniz şarkıları “Your Offline Mix” adında bir çalma listesine otomatik olarak ekliyor. Bu çalma listesinin süresinin maksimum 3.5 saat olacağı ve internet bağlantısı zayıfladığı zaman devreye gireceği belirtiliyor.

Özelliğin tam olarak nasıl çalıştığı hakkında bir bilgi mevcut değil. Ancak internet bağlantısı yavaş olan kullanıcılar için geliştirildiği için, bu çalma listesindeki şarkıların telefona otomatik indirileceği düşünülüyor. Bu çevrimdışı olarak dinlemeyi ve veri tasarrufu yapmayı mümkün kılıyor.

Peki Offline Mix ile Çevrimdışı Dinleme özelliği arasında ne fark var? Zira görünene göre ikisi de internet bağlantısı olmadan şarkı dinlemeye olanak sunuyor. Bu da kullanıcıların kafasında bir soru işareti yaratıyor.

Söylenene göre ikisi arasındaki fark, Office Mix’in sizin seçtiğiniz değil, yalnızca en son dinlenen şarkıları otomatik olarak indirmesi. Zira Çevrimdışı Dinleme özelliğinde müzikleri, siz seçiyorsunuz. Spotify, yakın zamanda daha fazla ayrıntı paylaşacaktır.

Spotify, Offline Mix özelliğini şu anda test ediyor ve aktarılanlara göre bazı kullanıcılar için yayımlandı. Sizler de uygulamaya giriş yaparak bunu kontrol edebilirsiniz. Öte yandan herkesin kullanımına ne zaman sunulacağı ise bilinmiyor.

Spotify, internet bağlantısı yavaş kullanıcılar için geliştirdiği bu özellik ile kullanıcı deneyimini yükseltmeyi hedefliyor. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası