Sony’den PS5 Pro öncesi model: Yeni PSP olabilir mi?

Sony ile alakalı yeni sızıntılar gündemde. Acaba yeni PSP yolda mı? İşte Playstation 5 Pro’dan önce çıkacak yeni modelle ilgili detaylar…

Sony’den PS5 Pro öncesi model: Yeni PSP olabilir mi?

Her geçen gün oyun dünyasından yenilik haberleri gelmeye devam ediyor. Eskiye dönüş mü başlıyor dedirten yeniliklerinde içinde bulunduğu sektörde konsollar hakkında da farklı sızıntılar yayılıyor. Bir dönemi kasıp kavuran el konsolları da sızıntıların gündeminde. Peki yeni el konsolları mı geliyor? Yeni Sony PSP modeli yolda olabilir mi? İşte konuyla ilgili detaylar…

Yeni PSP geliyor mu?

Oyun dünyası her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Özellikle son günlerde Sony cephesinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Sony, Playstation 5 Pro’nun duyurulması ardından yeni PSP konsolu ile de gündeme geldi. Sızıntılara göre Sony yeni bir el konsolu üzerinde çalışıyor ve bu konsol Playstation 5 Pro’dan önce gelecek.

Oyun dünyasını bir zamanlar kasıp kavuran efsane tekrar geliyor mu? Bu konu aslında şu an sadece sızıntı ve dedikodulardan ibaret. Kesinlik olan tek konu Sony’nin Playstation 5 Pro’dan önce yeni bir model çıkartacağı. Konsol grubundan çıkacak olan yeni bir modelden bahsedilmesi ardından tüm kullanıcılarda ve Sony hayran kitlelerinde haklı olarak aynı soru yankılandı: Yeni PSP geliyor mu?

Dediğimiz gibi konuyla alakalı net bir açıklama yok. Çıkan yeni PSP haberlerin hepsi birer tahmin veya iddia. Konuyla ilgili olarak Sony cephesinden herhangi bir açıklama yok. İlerleyen süreçlerde durum netleşecektir. Kim bilir belkide yeni PSP şu an yoldadır.

Playstation Portable’ın kısaca hikayesi!

PSP, 90’lı yılları kasıp kavuran el konsollarının arkasından 12 Aralık 2004 tarihinde piyasaya sürüldü. Tamamen geliştirilmeye açık olan PSP, taşınabilirlik ve rahatlık amacıyla tasarlandı. Tasarımı temelde bir Playstation oyun koluna ekran eklenmesini baz alıyor. O dönemde PSP’ye özel oyunlar ile de birçok kullanıcıyı kendine çekti.

PSP’nin çıkışında 7 yıl sonra Playstation Vita adlı yeni bir konsol piyasaya sürüldü. PSP’nin bir üst modeli sayılacak Vita maalesef PSP kadar başarılı olamadı. Vita o dönem 3G desteği, Bluetooth, Wi-Fİ, dokunmatik ekran gibi yenilikler sunsa da önceki seri PSP kadar başarılı olamadı. Bunda o dönem piyasada olan Apple iPod ve yeni gelişen akıllı telefon piyasası da etkili oldu diyebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası