Sony tarafından PS VR itirafı

Sony, Playstation platformunda büyük ses getiren Resident Evil 7’nin PS VR başarısı için önemli açıklamalarda bulunarak iddiasını sürdürmeye devam etti!

Sony tarafından PS VR itirafı

Çıkışından beş ay sonra bile Capcom‘un Resident Evil 7 oyunu halen açık ara fark ile Sony‘nin PlayStation VR’a gelmiş en iyi oyunlardan biri olarak kabul ediliyor.

Sony için PS VR bir sürpriz oldu

Kullanılan isteğe bağlı bir istatistik izleme servisi sayesinde, bu oyunu VR desteğiyle deneyen epey bir kişinin olduğunu biliyoruz. Aslında, VR‘da çok sayıda insanın oynaması Sony’e bile bir sürpriz olmuştu.

Sony PlayStation pazarlama patronu Jim Ryan, GamesIndustry.biz ile E3 röportajında açıkladı. Sony’nin yeni kulaklık setini geçen haftaki gibi şovlarda vurgulamanın öneminden söz ederek, şirketin beklenmedik yerlerde büyük başarılar gördüğünü açıkladı.

Jim Ryan “VR’ın Resident Evil 7 başarısında bu kadar önemli bir rol oynayacağı hakkında hiçbir fikrimiz yoktu” diye belirtti. “Bu oyunu PS4‘te oynayan insanların yüzdesi VR‘da iki basamaklı çıktı. Bu bizim için büyük bir sürpriz oldu “dedi.

Ryan’ın cevabı, VR‘da RE7 oynayan insan sayısının, şu anda Capcom‘un ResidentEvil.net stat izleme servisinde listelenen 232.293 kişiden daha fazla olduğunu göstermektedir.

İstatistiksel izlenmelerin gerçekleşmesi için oyuncular bu hizmete katılmak zorundalar, bu nedenle muhtemelen daha fazla sayıda VR oyuncusu var. Nisan’ın sonunda oyunun 3,5 milyon adet sattığı raporlandı.

VR’ın RE7 için popüler olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz. Capcom, son çağın korku oyunlarının çarpıcı oyunculuğu ile yavaş ilerleme, keşif, zihin-kontrolü, bulmaca ve hayatta kalma gibi geçmişe ait unsurları bir araya getirerek, gerçekçi modern klasik bir oyun yarattı. “oyun editörü David Jagneaux söyledi. “Resident Evil 7, sanal gerçekliği bir ortam olarak benimsiyor ve zorlayıcı bir VR deneyimi yaratmak için fedakârlık yapmak zorunda kalmadığınızı kanıtlıyor.”

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/sony-tarafindan-ps-vr-itirafi-83086

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası