Siyah PlayStation 5 güvenlik tehditlerine takıldı

Standart PS5 ile kıyaslandığında daha pahalı olan ve bahar aylarının sonlarına doğru gönderilmesi planlanan Siyah PS5’lerle ilgili sıkıntılı bir …

Siyah PlayStation 5 güvenlik tehditlerine takıldı

Standart PS5 ile kıyaslandığında daha pahalı olan ve bahar aylarının sonlarına doğru gönderilmesi planlanan Siyah PS5’lerle ilgili sıkıntılı bir durum yaşandı. Söz konusu PS5’lerin satışını yapacak olan firma, site güvenliği ile ilgili tehdit aldığını belirterek siparişleri iptal etti.

Tehditler siyah PS5 siparişlerini iptal ettirdi

SUP3R5 mağazası geçtiğimiz hafta, özel bir siyah PS5 modelini satışa sundu. Şu anda sadece beyaz versiyonda bulunan konsol, oldukça şık ve klasik bir görünüm vaat ediyordu. Ancak stokları neredeyse anında tükenen konsol için, sitenin güvenliğine yönelik tehditler olduğunu ifade edildi ve verilen siparişler iade edildi. Böylelikle siyah renkli PS5 konsolu satıştan kaldırıldı.

VGC’ye yapılan açıklamalara göre, şirketin silinen Twitter hesabına ilişkin konuyla ilgili bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmede oyuncular bir sistemi gerçekten güvence altına alıp almadıklarını bilmeden ücretlendirildiği için satışın planlandığı gibi gitmediği ifade edildi. Ayrıca daha sonraki bir tweette ise mevcut siparişlerin tehditler ve personel güvenliği gerekçe gösterilerek iptal edildiği belirtildi.

Mağaza açıklamasında, “Dün gece ekibimiz güvenliklerine yönelik inandırıcı tehditler almaya başladı. “Bunları ciddiye alıyoruz. Ekibimizin güvenliğini ve refahını veya bunun siparişinizin teslim edilmesine getireceği potansiyel etkiyi riske atmaya istekli değiliz” sözcükleri de kullanıldı.

Şimdiye kadar Sony, PS5’i alternatif renklerde satacağına veya aksesuarlar için başka herhangi bir renk olup olmadığına dair hiçbir belirti vermedi. Bunun kalıcı bir karar mı yoksa erken tedarik sorunları nedeniyle gerekli mi olduğu ise henüz belli değil.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası