Siri üzgün! Yapay zeka asistanı tüm Android kullanıcılarına geldi

Microsoft Launcher ile tüm Android kullanıcılarına Copilot yapay zeka asistanı sunuldu. Artık ana ekranda yapay zekayla sohbet edebilirsiniz.

Siri üzgün! Yapay zeka asistanı tüm Android kullanıcılarına geldi

Microsoft müjdeyi verdi! Android kullanıcılarına Siri gibi kullanabileceğiniz yapay zeka asistanı geldi. Telefonunuzun ana ekran tasarımını değiştiren Microsoft Launcher uygulaması ile artık Copilot asistanına erişim sağlayabileceksiniz. Yani artık ana ekranınızdan yapay zeka ile sohbet edebileceksiniz. Peki bu özellik nasıl etkinleştiriliyor? İşte detaylar…

Copilot yapay zeka asistanı, Microsoft Launcher uygulamasına entegre edildi

Kısaca açıklayacak olursak, Microsoft Copilot günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir yapay zeka asistanı. Ama işin güzel tarafı artık bu akıllı asistanı Microsoft Launcher ile kullanabileceksiniz. Yani Apple’ın Siri’si varsa, Android kullanıcılarının da artık Copilot’u var.

Microsoft Launcher, Google Play’den indirebileceğiniz, telefonunuzun ana ekran tasarımını değiştiren bir uygulama. Başlamak için, Microsoft Launcher beta programına katılmanız gerekiyor. Beta programına katıldığınızda, Copilot butonunu kullanarak arama widget’ı (ana ekran arama çubuğu) ile sohbet başlayabiliyorsunuz.

Ayrıca, ana ekranın sol tarafındaki Feed bölümünde de Copilot’a erişim sağlayabilirsiniz. Microsoft Launcher uygulamasına entegre edilen Copilot ile yapabilecekleriniz neredeyse sınırsız. Mesela, Copilot sadece bir kaydırma hareketiyle ulaşılabilir durumda olacak. Sorularınızı sorabilir ve içerik oluşturma konusunda yardım alabilirsiniz.

“Copilot, bugün hava nasıl?” veya “Akşam yemeği için ne önerirsin?” gibi sorularla başlayabilirsiniz. Mobil feed’inizden basit kelimelerle görüntüler ve metinler oluşturabilirsiniz. Örneğin, “Bir doğum günü kartı yap” dediğinizde size yardımcı olabilir. Copilot Pro kullanıcıları için daha hızlı ve duyarlı bir etkileşim sunuluyor. Yani, artık işlerinizi hızlıca halledebileceksiniz.

Şu an Microsoft Launcher uygulamasında test aşamasında olduğu için Copilot bazı sınırlamalara sahip. Örneğin, “Alarm kur” veya “Wi-Fi’ı kapat” gibi komutları yerine getiremiyor. Şu anda Copilot’ta üç ana eklenti bulunuyor: Arama, Instacart ve Kayak. İnternette hızlıca bilgi aramak, tarifler ve yemek planları hakkında bilgi almak veya uçuşlar, konaklama ve araba kiralama seçenekleri hakkında bilgi almak için bu eklentileri kullanabilirsiniz.

Eğer Copilot Android’de popüler olursa, daha fazla şirketin bu eklentiler için destek sunması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki, Copilot daha da yetenekli hale gelecek. Yeni Microsoft Launcher uygulamasını Copilot entegrasyonu ile denemek isterseniz, Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Ancak, beta programına kaydolmanız gerekiyor. İlk indirdiğiniz sürüm eski olabilir, bu yüzden güncellemeleri kontrol ettiğinizden emin olun. Yeni güncelleme gelmediyse çok kısa bir sürede gelecektir. İlk deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası