Sevilen oyun yapımcısı, Blizzard ile birleşti!

Oyun sektöründe bazı isimler hiç unutulmaz. Öyle firmalar var ki onların bir iş üzerinde çalıştığını duyduğumuzda bile heyecanlanıyoruz. Bugün …

Sevilen oyun yapımcısı, Blizzard ile birleşti!

Oyun sektöründe bazı isimler hiç unutulmaz. Öyle firmalar var ki onların bir iş üzerinde çalıştığını duyduğumuzda bile heyecanlanıyoruz. Bugün, sektörün önemli isimlerinden birine ilişkin heyecan verici bir haber geldi. Daha önce Guitar Hero ve Destiny 2 gibi oyunlarını oynadığımız sevilen oyun yapımcısı, sektörün dev ismi Blizzard ile resmen birleşti.

Vicarious Visions, Blizzard ile resmen birleşti

2005 yılında Activision’a katılan ve zaman zaman Blizzard ile oyun geliştiren stüdyo, bir süredir devam eden yasal sürecin ardından Blizzard ile birleşti. Zaten üst şirketin bünyesinde olan ve Blizzard ile kardeş olan şirketi artık Blizzard’ın yapımlarında daha aktif olarak göreceğiz. Firma, Guitar Hero’dan sonra uzun süre boyunca bir oyun tutturamamıştı. 2018’de gelen Destiny 2 ise bu uğursuzluğu kıran oyundu.

Vicarious Visions ayrıca, Diablo 2: Resurrected oyununu Blizzard ile birlikte geliştirmişti. Resmi açıklamaya göre bundan sonra tamamen Blizzard oyunlarına odaklanacaklar. Zaten son yıllarda kendi oyunlarıyla pek başarı yakalayamayan firmanın bundan sonra tamamen Blizzard için çalışması, en azından ticari olarak daha mantıklı gibi duruyor.


Vicarious Visions

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Microsoft, Activision Blizzard’ı satın alarak oyun sektöründe kartları yeniden dağıtmıştı. Henüz satın alım tamamlanmamış olsa da aylar ilerledikçe yönetim kurulundan satış politikasına kadar çok kritik değişikliklerin olacağını tahmin ediyoruz. Microsoft, Activision Blizzard’ı alıp Xbox markasını besleyeceği için Sony’nin sancılı günler geçireceğini tahmin etmek zor değil.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası