Samsung Telefonlar Tehlikede

RootJunky bir kez daha Samsung’un çalınmalara karşı uyguladığı koruma sistemini geçmeyi başardı. Üstelik yeni çıkacak olan Galaxy Note 7 de aynı şekilde tehlikede olabilir.

Samsung Telefonlar Tehlikede

Akıllı telefonlarımız değerli. Pahalılar, bize özeller ve yine bize ait tonla önemli veriyi içlerinde barındırıyorlar. Eh, hal böyle olunca kötü niyetli insanlar onları ele geçirmek istiyorlar.

Bazen satmak için, bazen de içlerindeki bilgileri aşırmak için… Fark etmez. Genel olarak 2. el pazarında ortaya çıkan çalıntı telefonlar içerdikleri ek önlemler sayesinde kötü niyetli insanları bir nebze yavaşlatabiliyor.

Örnek vermek gerekirse, iOS cihazlar içlerinde aktivasyon kilidi bulunduruyorlar. Samsung ise kendi cihazlarında Fabrika Ayarları Koruması (Factory Reset Protection) kullanıyor. Lakin, bu yöntem pek etkili değil gibi görünüyor.

Galaxy Note 7 de Tehlikede Olabilir

RootJunky bir kez daha Samsung’un koruma sistemini aşmayı başardı. Geçtiğimiz Kasım ayında kırılan Fabrika Ayarları Koruması olayında yine başrolde RootJunky vardı.

Bu korumanın hırsızları korumak için yeterli olmadığını bir kez daha dile getiren RootJunky, aşabildiği Samsung cihaz korumalarını eklemeyi de ihmal etmedi.

Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Active, Galaxy S6 Edge+, Galaxy Note 5, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7 Active ve muhtemelen önümüzdeki dönemde piyasaya sunulacak Galaxy Note 7 modelleri tehlikede gibi görünüyor.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/samsung-telefonlar-tehlikede-74315

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası