PES 2020 nasıl olacak? İşte tüm bilinenler!

PES 2020 nasıl olacak? İşte tüm bilinenler!

PES 2020 ile ilgili ilk detaylar gelmeye başladı. Son olarak PES 2019 ile kendi rekorlarını kıran Konami, yeni futbol oyunu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Peki, PES 2020 ne zaman çıkacak?  PES 2020 nasıl olacak? PES 2020 fiyatı ne kadar olacak? İşte, yeni PES oyunu ile ilgili tüm bilenler!

PES 2020 nasıl olacak?

PES 2019 ile birlikte önemli yeniliklere imza atan Konami, Şampiyonlar Ligini lisansını ezeli rakibi FIFA kaptırınca satış rakamlarında bir hayli düşüş yaşamıştı. Bu gelişmeyle beraber ezeli rakibi FIFA‘nın bir hayli gerisinde kalan PES’in bu yıl önemli değişikliklere gitmesi bekleniyor. Peki, Şampiyonlar Ligi lisansını  rakibine kaptıran Konami bu yıl ne gibi değişiklilerle karşımıza çıkacak. İşte cevabı!

Hoşçakal Fox Engine! Merhaba Unreal Engine!

Kojima Productions tarafından geliştirilen Fox Engine, belki de son kez PES’in oyun motoru olarak kullanılacak. İlk kez Metal Gear Solid V ile kullanılan Fox Engine, geçmiş oyunların da yapı taşlarından birini oluşturmuştu.

Her ne kadar oyunculara gerçekçi grafikler sunmuş olsa da Fox Engine’ın Frostbite destekli FIFA 19‘a karşı oldukça yetersiz olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yıl bambaşka bir oyun motoru hazırlığında olan Konami, PES 2020 ile bombayı patlamayı hazırlıyor. Bu yıl görsel atmosferi ile kendine hayran bıraktıracak bir oyun hazırlığında olan Konami, yeni oyun motoru ile FIFA 2020‘ye darbe vurmayı hedefliyor.

Bildiğiniz üzere, uzun bir süredir Fox Engine’nin oyun fiziklerine olan artı katkısı bir hayli tartışılıyordu. Yeni oyun motoru ile birlikte bu tartışmalara bir vermeyi hedefleyen Konami, 2019’a damgasını vurmak istiyor.

Son yayınlanan raporlara göreyse, Konami’nin PES 2020 ile birlikte Fox Engine‘dan Unreal Engine’a geçeceği de iddia ediliyor. Şirkete yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda, bu yapay zeka yardımıyla Unreal Engine sayesinde daha gerçekçi ve etkileyici bir atmosfer oluşturulabileceği ön görülüyor.

PES 2020 Nintendo Switch için çıkacak mı?

Hatırlarsanız, geçtiğimiz yıl Konami, PES 2019‘u Nintendo Switch platformu için geliştirmemişti. Bu durumda doğal olarak rakibi FIFA’ya büyük bir avantaj sağlamıştı.

Yayınlanan raporlar doğrultusunda Konami, bu yıl Unreal Engine‘a geçiş yapması ile birlikte hem konsol hem mobil platformlar için de önemli gelişmelere imza atacak.

Eurogamer ile konuşan Konami’den Adam Bhatti, bu yıl Nintendo Switch için özel bir PES oyunu hazırladıklarını da müjdelemişti.

Unreal Engine ile birlikte inanılmaz derece iyi işler çıkartacaklarını da ön gören Adam Bhatti bu yıl oldukça ses getirecek bir oyun hazırlığında olduklarını da özellikle belirtti.

Baştan aşağıya yenilenen eşleştirme sistemi ve sunucular!

Adam Bhatti‘nin heyecan verici açıklamalarının ardından gelelim bu yıl yeni PES oyunu ile birlikte bizi bekleyen değişikliklere.

Bildiğiniz üzere son PES oyunlarının en büyük sorunu şüphesiz ki sunucular. Bu yıl sunucularını ve eleştirme sistemi yeniden elden geçirecek olan Konami, sorunsuz bir oyun deneyimi için tabiri caizse ince eleyip sık dokuyor.

Eğer Konami, bu yıl sunucularındaki sorunları kökten halledebilirse, EA’nın tutarsız sunucuları ile hayal kırıklığına uğramış bazı hayranları geri kazanabilir.

Son yıllarda çevrimiçi oyun modlarında ciddi anlamda değişikliklere giden PES, yeni oyun modları ile de dikkat çekmişti. Bu yıl ise, Konami yeni oyun motoru ve gelişmiş sunucularıyla baştan aşağıya yenilenmeyi hedefliyor.

PES 2020 fiyatı

PES 2020 fiyatı nasıl olacak?

Bu yılda PES 2019‘a benzer bir fiyat anlayışına sahip olacak olan PES 2020 fiyatı 60-80 Euro arasına olması bekleniyor. Fakat, Konami yeniden başarılı satış rakamlarına ulaşmak istiyorsa, söz konusu bu fiyat stratejisini baştan aşağıya gözden geçirmesi de gerekiyor.

PES 2020 ne zaman çıkacak?

Merakla beklenen PES 2020 çıkış tarihi hakkına henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bizde son PES oyunlarının çıkış tarihlerini gözden geçirdiğimizde PES 2020‘nin Ağustos sonu ila Eylül’ün ilk haftasında çıkacağını tahmin etmekteyiz.

Eğer bir aksilik olmazsa, PES 2020 çıkış tarihi, aşağıda görebileceğiniz tarihlere yakın bir zaman dilimde olarak açıklanacağını da belirtelim.

– PES 2016 – 17 Eylül 2015

– PES 2017 – 13 Eylül 2016

– PES 2018 – 14 Eylül 2017

– PES 2019 – 28 Ağustos 2018

PES 2020 Türkiye Ligi olacak mı?

Geçtiğimiz yıl, lisanslı olarak yer alan Türkiye Ligi, yeni oyunda da bizleri karşılayacak. Bunun haricinde ise, PES 2020 Türkiye Ligi ile birlikte bizleri ciddi anlamda değişikliklerde bekliyor. Tahminlerimizi arasında, Türk takımlarına ait yeni stadyumlarında oyuna ekleneceğini düşünmekteyiz.

Peki siz, yeni PES oyunu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce Konami, bu yıl nasıl bir oyun ile karşımıza çıkacak? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/pes-2020-nasil-olacak-iste-tum-bilinenler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası