NVIDIA 451.85 güncellemesi yayınlandı! İşte yenilikler

Ekran kartı dünyasının önde gelen markalarından NVIDIA, 451.85 güncellemesi ile bazı sorunların çözüldüğünü duyurdu. Belli zaman dilimlerinde …

NVIDIA 451.85 güncellemesi yayınlandı! İşte yenilikler

Ekran kartı dünyasının önde gelen markalarından NVIDIA, 451.85 güncellemesi ile bazı sorunların çözüldüğünü duyurdu. Belli zaman dilimlerinde yapılan güncellemede bazı oyunlara ait iyileştirmeler bulunuyor.

Bu güncellemeden önde 451.67 sürümü kullanıcılarla buluşturulmuştu. Bu sürüm 09 Temmuz tarihinde bilgisayarlarda kullanılmaya başlanmıştı. Firma aynı ay içinde bir diğer güncellemeyi daha kullanıcılara ulaştırdı.

NVIDIA 451.85 güncellemesi neler içeriyor?

En çok kullanılan ekran kartı markası olarak kendisini gösteren firma, modelleri için yeni güncellemesini yayınladı. Ekranın gösteriminde oluşan hatalarla birlikte bazı oyunlarda iyileştirme yoluna giden güncelleme, kullanıcıların bir bölümüne ulaştı. Halihazırda güncelleme gelmeyen kullanıcıların kısa bir süre beklemesi gerekiyor.

NVIDIA 451.85 güncellemesi için paylaşılan yeniliklerde Shadow of the Tomb Raider oynarken, DirectX 12.0 ile bağlantılı bir çökmenin onarıldığı belirtildi. Hataya sebep olarak da donanım hızlandırma seçeneğinin aktif hale getirilmesi gösterildi.

Death Stranding oynandığı sırada GTX 16 ve RTX 20 serisinde meydana gelen doku bozukluğu giderildi. Bazı HD televizyonlar bağlı olduğu zaman NVIDIA Kontrol Merkezinde çözünürlükle ilgili yaşanan sorun çözüldü. Bununla birlikte bazı oyunlarda yaşanan anlık donmalar (FPS drop) sorunu giderildi. Bu donmaların rastgele gerçekleştiği bildirildi.

Windows Gece Işığı özelliği açıldığında, bazı görüntülerde yeşil renk verme sorunu çözüme kavuşturuldu. Öte yandan Forza Motosport 7 oyununda tekleme yaşayan görüntünün sebebi giderildi. Samsung 27 inç Odyssey G7 oyuncu monitörü de G-Sync desteği sunulanlar arasına girdi.

Güncellemeyi kurmak için NVIDIA GeForce Experience uygulaması üzerinden güncellemeler takip edilebilir. Bazı kullanıcılara güncellemenin henüz ulaşmadığını belirtmekte yarar var.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası