Netflix’in şifre paylaşım engeli abone kaybettirdi! Engel kaldırılacak mı?

Netflix, bazı Avrupa ülkelerinde şifre paylaşımını engellemeye başladı. Çok sayıda kullanıcı, bu kararı tepkiyle karşıladı.

Netflix’in şifre paylaşım engeli abone kaybettirdi! Engel kaldırılacak mı?

Hizmet verdiği bazı ülkelerde abonelerin şifrelerini diğer kullanıcılarla paylaşmalarını engelleyen Netflix, kritik kararının olumsuz sonuçlarıyla karşı karşıya! Kısıtlamadan hoşnut olmayan kullanıcılar, Netflix aboneliklerini iptal etmeye başladılar. Netflix’in abonelerinin tepkilerine karşın gösterdiği dikkat çekici yaklaşımı, uygulamakta olduğu kısıtlamalarda kararcı olduğuna işaret ediyor.

Abone sayısı hızla düşüyor!

Netflix, Şubat 2023 itibarıyla bazı Avrupa ülkelerinde abonelerin birbirleri arasında şifre paylaşımı yapmalarını engellemeye başladı. Aynı adreste ikamet edilmediği veya ekstra ücret ödemesi yapılmadığı sürece ortak hesap kullanımını engelleyen Netflix, bu kararını Kanada, İspanya ve diğer bazı Avrupa ülkelerinde uygulamaya başladı. Netflix’in bu kritik hamlesine tepki gösteren bir milyonu aşkın kullanıcı, Netflix aboneliklerini iptal etti.

Kullanıcıların şifre paylaşım engeli kararına verdiği tepkiye Netflix’in yaklaşımı, merak konusu oldu. Netflix’in konuyu ele alma biçimi göz önünde bulundurulduğunda, söz konusu tepkinin geçici olarak nitelendirildiğini açıkça görebiliyoruz. Daha önce de benzer bir durumla karşı karşıya kalan Netflix, aldığı bu kritik karardan vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Ayrıca, kısıtlamanın henüz uygulanmadığı diğer ülkelerin de kısa sürede listeye dahil edilmesi bekleniyor.

Şifre paylaşımını engelleyen karar, Avrupa ülkelerinden önce Güney Amerika’da uygulanmıştı. 2022 yılı itibariyle uygulanan kararla beraber şu an olduğu gibi birçok bölge kullanıcısı aboneliklerini iptal ettirmişti. Ancak Netflix’in o dönemde de kararından geri dönmemesi üzerine abone sayısının tekrar eski seviyesine ulaştığını ve tepkilerin ortadan kalktığını gözlemledik. Netflix, kararını uygulamakta olduğu yeni ülkelerde de benzer bir durumla karşı karşıya kalmayı bekliyor olabilir.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası